جام سرخ می شود یا زرد؟

شبکه خبر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳
هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران امشب با مشخص شدن چهره قهرمان از بین تیم های پرسپولیس و سپاهان به پایان می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رقابت بین ۱۶ تیم لیگ برتری امروز با انجام ۸ بازی به پایان می رسد و از بین دو تیم پرسپولیس یا سپاهان یکی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص خواهد داد و جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.
بالای جدول رقابت بسیار فشرده است. دو تیم پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی دارند و استقلال به همراه تراکتورسازی و پدیده برای سهمیه لیگ برتر تلاش می کنند.
شرایط جدولی می گوید شانس پرسپولیس برای قهرمانی روی کاغذ بیشتر است. سرخ پوشان برای هت تریک قهرمانی فقط یک امتیاز لازم دارند که باید این امتیاز را از شهر کوچک جم با خود به تهران بیاورند.
سپاهان که تفاضل گلش به مراتب بهتر از پرسپولیس است، ۳ امتیاز از این تیم عقب است و تنها شکست پرسپولیس در جم و پیروزی خودشان در خانه مقابل تیم سقوط کرده استقلال خوزستان آن ها را به ششمین قهرمانی در لیگ برتر می رساند.
نوسان پرسپولیس در جدول کم است و حتی اگر قهرمان نشود، نهایتاً از رده دوم جدول پایین تر نخواهد آمد.
سپاهان که هم اینک با ۵۵ امتیاز در رده دوم قرار دارد، بیشترین ظرفیت را برای نوسان را در بین تیم های بالای جدولی دارد. آن ها می توانند لیگ را از قهرمانی تا چهارمی جدول به اتمام برسانند.
پرسپولیس تنها بشار رسن را به دلیل مصدومیت در جم نخواهد داشت و سپاهان در خانه با همه داشته هایش به مصاف حریف می رود.
استقلال-سپیدرود
آبی پوشان تهران و سرخ پوشان رشت با تمام قوا مقابل هم قرار می گیرند، چون هر کدام برای پیروزی در این بازی انگیزه های زیاد، اما متفاوتی دارند. استقلال دستش از قهرمانی کوتاه است، اما در صورت توقف یا شکست سپاهان در اصفهان مقابل استقلال خوزستان، نایب قهرمانی فصل در ...