سفارت ایران در بلغارستان در بیانیه ای به تشریح اقدامات انجام شده در خصوص تسهیل عبور و مرور کامیون های ایرانی در مرز رومانی با بلغارستان پرداخت.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان در خصوص ویدیو کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از سوی یکی از رانندگان ترانزیت ایران در مرز رومانی با بلغارستان بیانیه ای را به شرح زیر صادر کرد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در صوفیا ضمن تبریک مبعث پیامبر گرامی اسلام و عید نوروز، متعاقب انتشار ویدئو کلیپی از سوی یکی از رانندگان زحمت کش ترانزیت کشورمان در خصوص مشکلات به وجود آمده برای وی در مرز رومانی و همچنین کلیپ مشابهی در خصوص توقف کامیون های ایرانی در مرز رومانی و بلغارستان، موارد زیر را به اطلاع مردم شریف ایران می رساند:
۱- پیرو شیوع کرونا در جهان، اکنون اروپا به یکی از کانون های اصلی درگیری با این بیماری تبدیل شده و مقررات سختگیرانه ای در مرزهای کشورهای اروپایی برقرار شده است که شامل اتباع اروپایی هم می شود. با توجه به این شرایط، وزیر بهداشت بلغارستان با صدور دستور العملی از ساعت ۰۰:۰۰ تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۲۰ ورود اتباع تعداد زیادی از کشوها اعم از کشورهای اروپایی همچون آلمان، فرانسه و بریتانیا و همچنین اتباع کشورمان به خاک بلغارستان را در راستای مقابله با شیوع کرونا به طور موقت ممنوع اعلام کرد.
۲- با توجه به شرایط فوق و بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده، این سفارت از یک ماه گذشته با تشکیل کمیته مدیریت بحران و برقراری کشیک شبانه روزی در آماده باش کامل قرار گرفت و حتی کارشناسانی را به صورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن های مشخص اعلام کرد تا هرگونه موارد احتمالی را پیگیری کنند.
۳- این سفارت طی اقدامات به عمل آمده در نتیجه رایزنی های فشرده با مقامات ذیربط بلغارستان موفق شد در هفته گذشته تمامی کامیون های متوقف شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار