رونق تولید بامحوریت توسعه بازار گناوه ارزیابی شود

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷
گناوه-ایرنا- فرماندار گناوه گفت: فعالیت بازار این بندر بدلیل نوسان ارزی نباید کم رونق شود و برای برون رفت از این وضعیت ارزیابی های لازم برای رونق و توسعه آن در دستور کار قرارگیرد.

به گزارش ایرنا، سیدعلی پاک نژاد روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان افزود: در این ارتباط به عنوان نمونه می توان با واردکردن مواد اولیه پوشاک از خارج، اقدام به تولید در شهرستان کرد تا کسب و کار در بازار رونق مضاعف یابد.
وی اظهارداشت : اتاق اصناف شهرستان در این زمینه فراخوانی برای ارائه طرح ها آماده و ارائه کند تا ازاین طریق وضعیت بازار و کسب وکار بهبود و رونق یابد.
فرماندار گناوه گفت: بازار تجاری این بندر از بازارهای معروف کشور و از نقاط گردشگرپذیر جنبه درآمد و اشتغالزایی برای مردم دارد و باید برای رونق و فعال بودن آن از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
وی بیان کرد: شورای اسلامی این شهر تا پایان خرداد ماه جاری فرصت دارد طرح سرمایه گذاری را تصویب کند، در غیر این صورت فرمانداری خود ورود می کند.
پاک نژاد افزود: به منظور تسریع در مصوب شدن طرح پیگیری های لازم با شورا انجام و انتظار داریم هرچه زودتر عملیاتی شود.
فرماندار گناوه گفت: باتوجه به فعالیت تعاونی های موجود در روستاهای شهرستان، با همکاری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این واحدها شناسایی و در اختیار دهیاری ها قرار گیرد.
وی اضافه کرد: دهیاران به این تعاونی ها در حوزه های مختلف اشتغالزایی مشاوره بدهند.
پاک نژاد با تقدیر از بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی گفت: بانک کشاورزی این شهرستان در سال گذشته یکی از بانک های شاخص در زمینه امهال وام ها در استان بود و جای تقدیر دارد.
فرماندار گناوه بر رعایت صرفه جویی ادارات و بانک های این شهرستان در زمینه مصرف برق تاکید کرد افزود: صرفه جویی در مصرف برق بویژه در ساعت های پیک مصرف از ضروری است ...

سرخط اخبار