سینمای کودک و نوجوان| نیکخواه آزاد: مشکل اصلی سینمای کودک فیلمنامه های لاغر و فقیر است

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۶
تشکیل گروه سینماهای کودک و نوجوان ضروری است؛ اما بدون داشتن فیلم های قابل اکران کافی، شکست این طرح قطعی است.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، گروه سینمای کودک در دهه 60 و 70 دوران پرآوازه ای را داشته است. عموم فیلم های محبوب و ماندگار این گونه سینمایی متعلق به این دوران است و همواره از رونق آن یاد می کنند. بعد از مصاحبه با آقای حبیب ایل بیگی قائم مقام فارابی و دبیر المپیاد فیلمسازی کودکان و نوجوانان درباره وضعیت فعلی گروه سینمای کودک و شفاف سازی برخی ابهامات درباره آن و همینطور عملکرد این نهاد مهم سینمایی در این حوزه، در گفتگویی با آقای وحید نیکخواه آزاد،  عضو شورای مرکزی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان ایران، پیرامون گروه سینمایی کودک در سال های قبل و همینطور وضعیت اکران سینمای کودک و نوجوان پرداختیم.
باندازه کافی فیلم کودک نداریم
وحید نیک خواه آزاد، تهیه کننده و کارگردان سینمای کودک و مسئول گروه سینماهای کودک و نوجوان در دهه ی شصت، در گفتگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت که تشکیل گروه نمایش دهنده  فیلم های کودکان و نوجوانان بعد از آن عملی می شود که به اندازه کافی فیلم قابل اکران داشته باشیم؛ شبیه آنچه در تشکیل گروه هنر و تجربه رخ داد. واقعیت این است که در حال حاضر تعداد فیلم های قابل اکران برای کودکان و نوجوانان به آن اندازه نیست که بتوان برای آن گروه تشکیل داد. الان که در سال شاید بیشتر از 5 فیلم نداریم نمی توانیم گروه مجزا برای آن داشته باشیم زیرا کمبود فیلم باعث شکست این طرح می شود.
وی می افزاید در اواخر دهه 60 افزایش تولیدات قابل اکران باعث تشکیل این گروه سینمایی شد که شامل 5 سینما در تهران و به همین تعداد سینما در مراکز استان ها بود. در شرایط فعلی تولید سینمای کودک و نوجوان در وضعیت ...

سرخط اخبار