وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با بیان اینکه تهران، آنکارا و حماس مخالف سازش کشورهای عربی با تل آویو هستند، ایران را مجدداََ به تلاش برای ساخت سلاح اتمی متهم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «اِلی کوهن» وزیر دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه (به وقت محلی) مدعی شد همزمان با حرکت کشورهای عربی به سمت سازش با تل آویو، اما ایران، ترکیه و فلسطینی ها برخلاف صلح صحبت می کنند.
کوهن طی سخنرانی در همایش سالیانه روزنامه «جروزالم پست»، گفت: «در هفته قبل شاهد یک خاورمیانه جدید با توافقات صلح جدید بودیم، و من مطمئنم [توافق های سازش] بیشتر در آینده خواهد بود. شاهد تغییر چشمگیری در خاورمیانه هستیم. [تشکیل] ائتلاف صلحی را با حضور اسرائیل، امارات عربی متحده، بحرین و مصر مشاهده کردیم، و کشورهای بیشتری نیز به زیر این چتر آمریکا خواند آمد».
به نوشته وبگاه جروزالم پست ، وی در ادامه به اتهام زنی علیه تهران و آنکارا پرداخت: «در طرف مقابل، ایران، ترکیه و فلسطینی ها را می بینیم که علناََ روند عادی سازی [روابط] را محکوم می کنند... با این حال توافق های جدید، از رسیدن عصر جدیدی خبر می دهند. توافق های صلح پیشین با مصر و اردن، با کشورهایی بود که اسرائیل با آنها هم مرز بوده و جنگیده بود».
این وزیر صهیونیست همچنین افزود: «اکنون ما با کشوری توافق [صلح] داریم که هم مرز نیستیم. من معتقدم کشورهای بیشتری از [حاشیه] خلیج [فارس] و همچنین کشورهای بیشتر آفریقایی به این روند بپیوندند».
کوهن سپس یکی از نیت های رژیم صهیونیستی از عادی سازی روابط با کشورهای عربی را تلویحاََ در اختیار گرفتن نفت این کشورها عنوان کرد: «اگر از اقتصاد صحبت می کنیم، این [سازش] فرصت های اقتصادی بالقوه ای را برای دو طرف ایجاد می کند. برای نمونه، اسرائیل می تواند از منابع نفت و گاز کشورهای خلیج [فارس] استفاده کند و آنها نیز از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار