رئیس شورای شهر تهران: برج آزادی از بنا های هویتی پایتخت محسوب می شود و برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی لازم است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه برج آزادی از بنا های هویتی پایتخت محسوب می شود، می بایست برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی انجام شود و اقدامات لازم برای این نماد مدرنیته شهر تهران در دستور کار قرار گیرد.
محسن هاشمی به جذب بازدید کننده به این مکان گردشگری اشاره و بیان کرد: با برنامه ریزی و معرفی فعالیت های ویژه در این مجموعه می توان برج آزادی را به عنوان اثری منحصر بفرد که معرف معماری ایرانی اسلامی است، توسعه داد که ظرفیت خوبی برای جذب مسافران و گردشگران دارد.
سید علی مفاخریان، شهردار منطقه ۹
 طرح آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی در حال اجراست
سید علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ هم در ادامه به آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی اشاره و بیان کرد: با توجه به آمار تصادف در اطراف میدان آزادی، دو طرح ترافیکی و آرام سازی در محور غربی میدان آزادی در حال اجراست و ایمن سازی آن در سه خط کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشکری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود.
وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی خاطر نشان کرد: بر اساس دستور رئیس شورای اسلامی شهری تهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، قرار شد با ارسال لایحه ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی و با تسهیلاتی که فراهم می شود، بتوانیم دسترسی بهتری برای شهروندان ایجاد کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار