اراک - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۳۰ مورد جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در این استان شناسایی شد و تعداد کل مبتلایان به این بیماری به ۹۸۷ نفر رسید.

دکتر سید « محمد جمالیان» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از مجموع موارد جدید کووید۱۹ در استان مرکزی ۱۱ مورد اراک، ۱۱مورد ساوه، ۲مورد محلات، ۲مورد آشتیان، ۲مورد فراهان، یک مورد تفرش و یک مورد شازند بوده است.
وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی ۶۲۶ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۱۱۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند و خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می کنند.
جمالیان اظهار داشت: هشت نفر از ظهر روز گذشته تا کنون در اثر ابتلا به کووید۱۹ در استان مرکزی جان خود را از دست داده اند که بر این اساس تعداد فوتی های این بیماری به ۷۵ نفر رسیده است.
کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه،تنگی نفس، سردرد و گاهی با اسهال و استفراغ همراه است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار