۴۷ هزار شغل در استان کرمانشاه ایجاد شده است

لوگوی ایرنا ایرنا . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۳۶
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس سند اشتغال استان باید امسال ۱۷ هزار شغل خالص و بیش از ۴۷ هزار شغل ناخالص در استان ایجاد می کردیم که این امر تاکنون محقق شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن عزیزی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: براساس سند اشتغال استان امسال و سال آینده باید در مجموع پنج درصد از نرخ بیکاری استان کاسته و به میانگین کشوری نزدیک شود.
وی با بیان اینکه صد درصد هدف گذاری های سند اشتغال امسال محقق شده است، گفت: امسال در بین شهرستان های استان جوانرود با ۱۴۱ درصد و در بین دستگاه های اجرایی هم دانشگاه علوم پزشکی با ۲۴۶ درصد در تحقق سند اشتغال پیشتاز بوده اند.  
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تا پایان سال جاری ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، اظهارداشت: از این آمار تاکنون یک هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان محقق شده است.
عزیزی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در پاییز امسال ۱۲.۴ درصد بود یادآور شد: پاییز امسال کرمانشاه در جایگاه هفتم استان های بیکار قرار گرفت که طی ۱۰ سال گذشته دستاوردی بی سابقه بوده است.
وی تاکید کرد: کاهش ۳.۹ درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه طی امسال نسبت به پاییز سال گذشته درحالی است که نرخ بیکاری برخی از استان ها افزایش پیدا کرده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار