اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو: خودروهای چینی زیر قیمت کارخانه هم فروش نمی‌روند

لوگوی دیجیاتو دیجیاتو . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۴

کاهش نرخ ارز از اواخر پاییز ۹۹ سبب شد که بازار خودرو پس از افت و خیز های فراوان، به یک خواب زمستانی موقت برود. ناکامی بخش عمده ای از خریداران در قرعه کشی های ثبت نامی خودروسازان و ایجاد امید به گشایش های اقتصادی، شیب قیمت ها را شدیدا نزولی کرد.
اکنون بسیاری از خودروها در بازار، با قیمت بسیار نزدیک به قیمت کارخانه خرید و فروش می شوند. این موضوع برای خودروهای چینی تا جایی پیش رفته است که بسیاری از آنها را می توان در بازار، به مراتب ارزان تر از آنچه که نمایندگی ها می فروشند، خریداری کرد!
همچنین در خصوص محصولات ایران خودرو و سایپا، هنوز هم بازار تا رسیدن به برچسب قیمت کارخانه، فاصله دارد. نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: «با کاهش نرخ ارز، قیمت ها کاهشی شد، اما در روزهای اخیر مقدار کمی مجدد قیمت ها افزایش پیدا کرد.»
او با بیان اینکه با نرخ کنونی ارز، قیمت خودرو های داخلی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان دیگر جای ریزش دارد، گفت: «با افت قیمت ارز در هفته های گذشته، مشخص بود که دیگر نمی توان همچون ماه های گذشته به خودروسازان اجازه افزایش قیمت داد و این تصمیم شورای رقابت برای ثابت نگه داشتن قیمت خودرو درب کارخانه تاثیرات خوبی در بازار خودرو گذاشت، اما همچنان این بازار راکد است.»
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو  با بیان اینکه: «بیشترین کاهش قیمت ها برای خودرو های داخلی بود و خودرو های وارداتی هم کاهش چشمگیری داشت، بیان کرد: قیمت ها نسبت به یک تا ۲ ماه قبل بین ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافت و این کاهش برای بازار خودرو های وارداتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار