رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه اوج شیوع ویروس کرونا در این کشور طی دو هفته آینده رخ می دهد، گفت اجرای دستورالعمل های بهداشتی طی ۳۰ روز آینده موضوع مرگ و زندگی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در حالی که هفته های گذشته با تمسخر درباره ویروس «کووید۱۹» و خطری که می تواند برای ایالات متحده داشته باشد صحبت می کرد، امروز با عقب نشینی آشکار، این بیماری را «مسئله مرگ و زندگی» برای این کشور دانست.
ترامپ بامداد چهارشنبه طی سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی «کارگروه کروناویروس» کاخ سفید، با بسیار مهم دانستن لزوم اجرای دستورالعمل های بهداشتی طی ۳۰ روز آینده در آمریکا، گفت: «این موضوع مرگ و زندگی است... دو هفته آینده، بسیار سخت و دردناک خواهد بود».
به نوشته رسانه های آمریکایی، وی با خودستایی از عملکرد دولتش در واکنش به شیوع ویروس کرونا، این بیماری را «طاعون» توصیف کرده و افزود: «ما در حال انجام آزمایش های بیشتر و سریعتر برای تشخیص مبتلایان به کرونا هستیم».
رئیس جمهور ایالات متحده با رونمایی از طرح ۳۰ روزه برای کاستن از سرعت شیوع این ویروس در آمریکا، تخمین زد که اوج شیوع کرونا طی دو هفته آینده در این کشور رخ دهد.
ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره شرایط روزهای آینده آمریکا گفت: «می خواهم مثبت باشم. نمی خواهم منفی باشم... سخت ترین دو یا سه هفته تاریخ کشورمان را پیش رو داریم».
پیشتر دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن تخمین زده بود ویروس کرونا طی چهار ماه آینده به صورت میانگین تا ۸۱ هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ می کشد و تا ماه ژوئن نیز فروکش نمی کند. ( جزئیات بیشتر )

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار