سایت عربی گزارش کرد؛ بازگشت داعش و تنش امنیتی به عربستان

فارس نیوز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
مقامات سعودی پس از حمله دو روز پیش به یک مرکز پلیس در ریاض اعلام کردند، به یک پایگاه عناصر داعش حمله و سیزده نفر را که برای عملیات های تروریستی دیگر آماده می شدند، دستگیر کرده اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وبگاه خبری  الخلیج اونلاین در گزارشی با عنوان «داعش و تنش امنیتی به عربستان سعودی بازگشتند... حکومت پلیسی کجا رفت؟»، بی ثباتی امنیتی سال های اخیر عربستان را ناشی از سیاست سرکوب حکومت آل سعود و همچنین «پرورش تروریسم داعش در دامن آن» دانست.
در این گزارش آمده است، بتازگی عربستان شاهد حمله مسلحانه به یک مرکز امنیتی در ریاض پایتخت خود بود که در آن چهار مهاجم مسلح کشته و سه پلیس سعودی زخمی شدند. به دنبال آن مقامات سعودی اعلام کردند که به یک پایگاه عناصر داعش حمله کرده و سیزده نفر را که عملیاتی تروریستی را طراحی کرده بودند، دستگیر کردند.
به نوشته الخلیج اونلاین، این نخستین حمله داعش در عربستان طی مدت اخیر نبوده است. عربستان در ژانویه سال جاری هم شاهد اتفاق مشابهی بود. درگیری هایی که به حوادث آغاز هزاره سوم افزوده می شود که طی آن عربستان شاهد افزایش حملات مسلحانه علیه شهروندان و خارجی ها بود، زمانی که القاعده تمرکز خود را بر حمله به اهدافی مشخص در داخل عربستان قرار داده بود.
در سال های اخیر، چندین استان عربستان سعودی شاهد خشونت و حملات مسلحانه توسط اعضای سازمان های موسوم به «جهادی» یا حتی غیرجهادی ها از میان شهروندان خود بوده است.
 داعش و مخفیگاه سلاح آن
روز دوشنبه دوشنبه (22 آوریل) مقامات عربستان سعودی گفتند که نقشه عناصر متعلق به داعش را که برنامه ای برای انجام عملیات تروریستی در عربستان داشتند، ناکام گذاشتند. این خبر ساعاتی پس از حمله افراد مسلح به یک مرکز امنیتی در ریاض پایتخت، منتشر شد.
ریاست دستگاه امنیت کشور عربستان سعودی در بیانیه ای اعلام کرد که سرویس های امنیتی سحرگاه روز ...