وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر به اظهارات اخیر رئیس جمهور ایران درباره مانع تراشی آمریکا در ارسال دارو و کمک های بشردوستانه به ایران واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا به اقدام ایران در رد کمک های به ظاهر بشردوستانه آمریکا واکنش نشان داد.
وی در این پیام توئیتری نوشت: «حسن روحانی به جای ابداع دلایلی برای متهم کردن آمریکا به دلیل سوء مدیریت بزرگ دولتش در شیوع ویروس ووهان در ایران، می تواند با بله گفتن به پیشنهاد کمک های بشردوستانه ما، بهتر به مردم ایران خدمت کند.»
آنچه دیگران می خوانند:
محمدرضا گلزار در دبی قرنطینه شده است + عکس عکسی عجیب از گلشیفته فراهانی دنیا مدنی در هفت سالگی + عکس پرتره جدید سحر قریشی
«حسن روحانی» رئیس جمهور ایران دو روز پیش در تماس تلفنی با «قیس سعید» رئیس جمهور تونس با بیان اینکه دولت آمریکا در این شرایط سخت شیوع بیماری هم اقدامات ظالمانه و تحریمی خود علیه ملت ایران را تشدید کرده، گفت: جلوگیری از ارسال دارو ، کمک های بشردوستانه و روابط بانکی ایران برای تامین نیازمندی های مردم در تعارض با قواعد انسانی و قوانین سازمان ملل متحد است.
روحانی تاکید کرد که کشورهای جهان باید این اقدامات ضد بشری آمریکا را محکوم و آنها را دعوت کنند تا به قوانین سازمان ملل و مبانی انسانی بازگردند.
ادامه تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران در حالی ادامه دارد که سازمان ها و کشورهای جهان و حتی شخصیت های آمریکایی، خواستار لغو این تحریم ها شده اند، چرا که این تحریم ها به گفته آن ها مانعی در برابر تلاش های تهران برای مقابله با کروناست.
«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش چند روز پیش در پیامی در توئیتر نوشت: «حامیان سیاست فشار حداکثری آمریکا در تلاش هستند تا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار