کارشناس مسائل ترکیه گفت: بشار اسد قصد دارد ادلب را از شر تروریست های تکفیری تروریستی بازپس گیرد و بعد از پاکسازی این منطقه به طرف شرق فرات برود که در آنجا گروه های مسلح کُرد، تحت حمایت آمریکا هستند.

به گزارش جهان نیوز ، سید علی قائم مقامی، با اشاره به آخرین درگیری های ارتش ترکیه و سوریه در منطقه ادلب گفت: ادلب، آخرین پایگاه حضور گروه های تروریستی تکفیری در سوریه بوده و حدود ۸۵ درصد از آن در دست جبهه النصره است.
وی ادامه داد: گروه های تروریستی در ادلب تحت حمایت ترکیه، گروه جیش الفتح و گروه های تروریستی بسیاری را ایجاد کردند. شعار تروریست های مستقر در حلب، این بود که تمام شیعیان یا به قول خودشان صفویان ایران، عراق، سوریه، یمن و حزب الله لبنان را نابود خواهیم کرد.
کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: اعضای گروهک تروریستی جبهه النصره که در ادلب سکونت دارند به عربستان و امارات وابستگی دارند و تحت حمایت کامل ارتش ترکیه هستند. ترکیه در آنجا جیش الوطنی را تشکیل داده که قبلا تحت عنوان ارتش آزاد سوریه بودند و متشکل از ۳۰ گروه تروریستی هستند.
قائم مقامی یادآور شد: روسیه، ایران، چین و ارتش سوریه می خواهند ادلب را از شر گروهک های تروریستی پاکسازی کنند لذا ارتش سوریه اعلام کرده است تروریست های این منطقه باید خلع سلاح شوند.
کارشناس مسائل ترکیه بیان داشت: اما ارتش ترکیه از گروه های تروریستی در ادلب حمایت می کند و اردوغان هم هشدار داده است اگر ارتش سوریه تا آخر ماه فوریه حملاتش را به تروریست های این منطقه، متوقف نکند و از مناطق تصرفی که نزدیک مرکز ادلب است، خارج نشود، ارتش ترکیه حملات خود را ادامه می دهد و ارتش سوریه را از ادلب بیرون خواهد راند.
وی تصریح کرد: ارتش ترکیه در نظر دارد ادلب را تحت کنترل خود بگیرد و تمام شمال سوریه و منطقه غرب فرات تا نزدیکی مدیترانه در شمال سوریه را نیز تحت کنترل خود داشته باشد و این مناطق را به ارتش آزاد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار