مهاباد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: از مجموع ۶۲۵ هزار دانش آموز استان، در مجموع ۵۴۵ هزار دانش آموز در سامانه شاد احراز هویت شده و عضو این سامانه هستند.

مهین منافی روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح مدرسه ۱۰ کلاسه روستای "ایگریقاش" مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع دانش آموزانی که در سامانه شاد، ثبت نام و احراز هویت شده اند، ۴۴۷ هزار دانش آموز توانسته اند در کلاس های آنلاین شرکت کنند و مابقی بنابر دلایل مختلف سخت افزاری و نرم افزاری قادر به حضور در کلاس های دروس اینترنتی نشده اند.
وی اضافه کرد: طبق بررسی کارشناسان ۱۰.۱۹ درصد از کل دانش آموزانی که در سامانه شاد ثبت نام کرده اند به علل مختلف در آموزش های این شبکه حضور ندارند که برای آنها پک های آموزشی مختلف و کلاس های رفع اشکال در نظر گرفته شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه ۱۰۸ هزار نفر از دانش آموزان استان به سامانه شاد دسترسی ندارند اظهار داشت: از این تعداد ۳۳ هزار و ۴۰۰ نفر دانش آموزان مناطق عشایری هستند که از شیوه های دیگر آموزشی همچون مدرسه تلویزیونی و بسته های آموزشی که توسط گروه های آموزشی استان تهیه شده است،  استفاده می کنند.
"منافی" افزود: در این مدت کلاس های حضوری در هزار روستای آذربایجان غربی که در مناطق زرد و سفید قرار گرفتند و کمتر از هفت دانش آموز دارند با حضور پنج دانش آموز دایر شده است.
وی با اشاره به اینکه معلمان پایه های عشایری در کنار فعالیت در سامانه شاد، به دلیل عدم سترسی به اینترنت در مناطق سخت گذر به صورت نیمه حضوری در مدارس نیز حضور دارند اضافه کرد: به علت نبود زیرساخت های اینترنتی، ۱۰۸ روستای مرزی تحت پوشش شبکه شاد نیست که معلمان برای دانش آموزان این مناطق بسته های آموزشی تهیه و ارائه می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۱۵۰ هزار محتوا برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار