حفاظت از سلبریتی ها روزی نیم میلیون!

مشرق نیوز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۶
اگر بخواهیم برنامه ها، جشن ها و کنسرت های دهه گذشته را مرور کنیم تقریبا از مردان کت و شلوارپوش قوی هیکل که گام به گام در کنار سلبریتی ها راه بروند چیزی یادمان نمی آید.

به گزارش مشرق، «محافظان شخصی» یا همان «بادیگاردها» در ایران مشاغل نوظهوری هستند و تا پیش از این که حضورشان در همه جشن ها محرز شده باشد، فکر می کردیم که آن ها فقط باید مراقب چهره های سیاسی باشند. اما شاید در اوایل دهه ٩٠ با پهن شدن فرش قرمز در برج میلاد، نخستین جرقه تیم های تشریفاتی در مراسم زده شد و حالا دیگر محال است برنامه ای بدون بادیگاردها اجرا شود.
سعید ملکی یکی از معروف ترین بادیگاردهای ایران است که با یک متر و ٩٧ سانتیمتر قد و ١١٠ کیلوگرم وزن در کنار هنرمندان و سلبریتی ها و ورزشکاران زیادی راه رفته و از آن ها محافظت کرده است. او که بعد از چهار سال فعالیت در این حرفه، مدیریت تیم های تشریفاتی را برعهده دارد از تجربیاتش می گوید. ملکی در این گفتگو از مصائب و مشکلات حرفه ای و خاطرات جالبش از برخورد مردم با بادیگاردها می گوید.
ببخشید به عنوان سوال اول رُک می پرسم، چرا این قدر چهره بادیگاردها خشن و سرد است؟
در ایران بیشتر بحث استایل و قیافه است.
یعنی براساس چهره و استایل تون برای این حرفه انتخاب می شوید؟ اگر کسی چهره معصومی داشته باشه، نمی تونه بادیگارد بشه؟
بادیگاردها آموزش یا دوره خاصی نمی بینند، برای همین طبیعتاً قیافه و استایل ملاک مهمی برای انتخابشون است.
انتخابشون چه ملاکی دارد؟
قد بلند، چهارشانه و صورتی که یک کم جدی و سرد باشد.
چرا بادیگاردها کت وشلوار می پوشند و عینک دودی می زنند؟
ژست است.
البته می گویند باید کت وشلوار بپوشید که مشخص نباشد زیر کت وشلوار چه چیزی وجود دارد. مثلاً سلاح یا گاز اشک آوری، چیزی. عینک دودی هم برای این است که جهتی که چشم نگاه می کند، مشخص نباشد. درست است؟
بله؛ ولی خب ما ...

سرخط اخبار