تولید ۳۰۰ هزار تن محصولات سبزی وصیفی در بوشهر

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۳۶
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت: ۲۲ هزارو ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصولات سبزی و صیفی در استان بوشهر است که امسال تا کنون ۳۰۰ هزار تن محصول از این اراضی برداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر ، سمیه فرح بخش با بیان اینکه استان بوشهر رتبه نخست تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور را دارد افزود: بیشتر این محصول در فضای باز تولید می شود.
وی عنوان کرد: ۴۲۵ هکتار سطح زیر کشت گلخانه های استان است که ۹۰ هزار تن محصول در این گلخانه ها تولید می شود و بیشترین محصول نیز گوجه فرنگی است.
مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳۰۰ هزار تن محصول سبزی و صیفی شامل گوجه فرنگی، محصولات جالیزی و سبز برگ برداشت شده و از محصولات گلخانه ای نیز تا کنون یک سوم آن برداشت شده است.
وی با بیان اینکه برداشت محصول از گلخانه ها تا اردیبهشت ادامه دارد عنوان کرد: هفتاد درصد محصول برداشتی به خاطر کیفیت و فصل تولید به کشور های حوزه خلیج فارس، روسیه و افغانستان صادر می شود که ۳۰ میلیون دلار پیش بینی ارزآوری داریم.
فرح بخش گفت: از سطح زیر کشت گلخانه های استان ۱۰ هکتار به کشت فلفل دلمه رنگی اختصاص دارد که صادراتی است.
وی عنوان کرد: شهرستان های دیر، دشتی و دشتستان جایگاه اول تا سوم تولید گوجه در فضای باز را در استان دارند و شهرستان دشتی با ۱۵۷ هکتار، شهرستان دیر با ۱۳۰ هکتار و پس از آن دشتستان جایگاه اول تا سوم بیشترین سطح زیر کشت گلخانه ای را به خود اختصاص داده اند.
مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان از افزایش بیشتر از ۲۰۰ درصدی سطح گلخانه های استان از سال ۹۵ تا کنون خبر داد.
کپی لینک https://www.iribnews.ir/00CZNA
خبرهای مرتبط
تامین ۳۰ تن سم برای مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر
کشاورزان کشاورز کارت دریافت کنند
برداشت ۳۵ درصد محصول گوجه فرنگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار