آتلانتیک: آمریکا شکست می خورد

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۵۲
یک نشریه آمریکایی در ارزیابی فشارها علیه ایران نوشت: سیاست آمریکا بر ضد ایران به جایی نمی رسد و ایران پرچم تسلیم بالا نخواهد برد.

به گزارش مشرق ، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:
آتلانتیک می نویسد: یک سال از خروج ترامپ از توافق هسته ای با ایران می گذرد. بعد از خروج ترامپ از برجام شاهد اعمال سخت ترین تحریم هایی بودیم که آمریکا علیه دشمنان خود به کار گرفته است.
اما شاهدی برای نشان دادن این موضوع وجود ندارد که سیاست های منطقه ای ایران در حال تغییر هستند یا اینکه رهبران ایران تمایلی برای بازگشت به میز مذاکره و تسلیم شدن در مقابل خواسته های دولت ترامپ داشته باشند.
بیشتر بخوانید:
آمریکا در اقدامی بی سابقه یک نهاد دولتی یعنی سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد و تلاش می کند به سرعت صادرات نفت ایران را به صفر برساند. اما این رویکرد آمریکا به شکست منجر خواهد شد.
چیزی که برای تهران بدتر از تحمل تحریم هاست، بالا بردن پرچم سفید به معنای تسلیم است. تسلیم شدن در مقابل تحریم های آمریکا موضوعی نیست که برای مقامات ایران قابل قبول باشد. اما قانع شده اند که تیم امنیت ملی ترامپ به دنبال سرنگون کردن جمهوری اسلامی است. به همین خاطر آن ها تحریم های اقتصادی را به عنوان یکی از ابزارهای آمریکا برای بی ثبات کردن ایران تصور می کنند.
ایرانی ها معتقدند که در نهایت پیروز خواهند شد. محاصره سیاسی و اقتصادی تجربه جدیدی برای مردم یا رهبران این کشور نیست. میزان درآمدهای نفتی ایران در مدت جنگ با عراق در دهه ۱۹۸۰ و بحران مالی آسیا در سال ۱۹۹۷ نصف شد. ایران در سال ۲۰۱۲ برای بار سوم شاهد کاهش صادرات نفت خود به دلیل تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا بود. آن ها می دانند که چگونه تحریم ها را دور بزنند.
ایران تنها در صورتی با آمریکا مذاکره خواهد کرد ...