دولت از تولید و صادرات حمایت کند

اعتماد آنلاین جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳

اعتمادآنلاین|  بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و غذایی تهران (اگروفود 2019) از روز سه شنبه گذشته (28 خرداد) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت؛ این نمایشگاه فرصتی بود تا از نزدیک با فعالیت ها و دغدغههای شرکت های حاضر در این نمایشگاه آشنا شویم.
این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی ها و پیشرفت های کشورمان در حوزه کشاورزی و غذایی، ارتقای سطح مبادلات تجاری کشورمان در جهت توسعه صادرات غیر نفتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی حوزه کشاورزی و غذایی داخلی و خارجی، اشتغال و کارآفرینی، ارتقای دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان در نمایشگاه، تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت و ایجاد فضا برای ارتباط مستقیم تولیدکنندگان با مصرف کنندگان برپا شده است.
هرچند ایران با دارا بودن ظرفیت های فراوان از نظر آب و خاک و مطرح بودن به عنوان کشوری چهارفصل از شرایط خوبی برای تولید و صادرات محصولات کشاورزی برخوردار است، اما برخی مشکلات داخلی و بین المللی سبب شده تا در سال های گذشته چنین شرایطی را شاهد نباشیم.
در این زمینه پای درد و دل برخی فعالان اقتصادی حاضر در نمایشگاه نشستیم.
لزوم حمایت واقعی مسئولان از تولید
در این پیوند، یک فعال اقتصادی حاضر در نمایشگاه گفت: به دلیل موضوع تحریم ها، بسیاری کارخانجات بزرگ برای تهیه مواد اولیه خود با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند.
«مهدی کریمی تفرشی» اظهار داشت: این موضوع بویژه در شهرک های صنعتی، تعطیلی کارخانجات کوچک و متوسط یا کاهش ظرفیت تولیدشان را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به «رونق ...

سرخط اخبار