استاندار گیلان گفت : در کنار مبارزه پلیس باید با اقدامات فرهنگی و آموزشی ، آثار مخرب مصرف مواد مخدر را به حداقل برسانیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ ارسلان زارع در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر کاهش ۲۵ درصدی مصرف مواد مخدر در افق سال ۱۴۰۰ افزود : اقدام برای کاهش مصرف مواد مخدر در جامعه وظیفه ای ملی است.
وی گفت : در مقابله با مواد مخدر اقدامات دولت به تنهایی کافی نیست و همه باید برای کاهش مصرف مواد مخدر کمک کنند.
استاندار گیلان کاهش سن اعتیاد را نگران کننده دانست و افزود : در راستای کاهش تقاضا برای مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان کتابی در دست چاپ و توزیع بین مدارس است.
ارسلان زارع در ادامه خاطرنشان کرد : باید از اعتبار یک درصدی دستگاه ها برای اجرای برنامه های تبلیغی و فرهنگی در جهت کاهش مصرف مواد مخدر هزینه شود.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی گیلان نیز از افزایش 35 درصدی کشف مواد مخدر صنعتی در گیلان خبر داد و گفت : امسال ۱۲۲ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی در گیلان کشف و ضبط شد.
سرهنگ حسن پور افزود : امسال ۵۶ باند مواد مخدر در گیلان متلاشی و ۱۷ هزار و ۶۹۸ توزیع کننده این مواد خانمانسوز دستگیر شدند.
در ادامه این جلسه هر یک از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان نظرات و راهکارهای خود را برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بیان کردند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار