معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت فولاد کشور با اجرای طرح توازن و تکمیل زنجیره تولید توسعه پیدا کرده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محسن صالحی نیا پنج شنبه در آیین گشایش نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخل صنعت فولاد خراسان در شهرک صنعتی توس مشهد افزود: در بخش های مختلف این صنعت مانند کنسانتره، گندله سازی، احیا و تولید فولاد نیازمند تولید داخلی یکسری تجهیزات و قطعات یدکی و ثابت هستیم که در بخش صنایع کوچک و متوسط از تجربه و توانمندی های خوبی در این حوزه برخورداریم.
وی اظهار کرد: عمده نیازهای این بخش با پیوند امکانات و توانمندی های تولید کنندگان داخلی با صنعت فولاد در جهت برآورده سازی نیازمندی های این حوزه که بیشتر ناشی از مشکلات بین المللی است حل می شود. 
وی تأکید کرد: برقراری ارتباط بین مهندسین خط تولید و تأمین کنندگان قطعات مورد نیاز باعث کاهش قیمت نهایی و افزایش کیفیت قطعات تولیدی مورد نیاز است.
وی اظهار کرد: از ۱۹ دفتر فن بازار منطقه ای در کل کشور سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تولید ۱۴ دفتر فن بازار را بر عهده دارد.
صالحی نیا در ادامه عنوان کرد: یکی از این دفاتر در استان خراسان فعالیت دارد و آخرین دفتر ۲ روز قبل در لرستان راه اندازی شد. وی هدف از راه اندازی این دفاتر را تبادل فن آوری و ارتباط هر چه نزدیک تر بین واحدهای فناوری و تولیدی دانست و گفت: همه نقش آفرینان حوزه فن بازار در این دفاتر حضور دارند. 
صالحی نیا با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۱۸ مجموعه دانش بنیان در سطح شرکت شهرک های صنعتی استان ها فعالیت دارد، گفت: از این تعداد بیش از ۳۵۰ مجموعه در داخل شهرک های صنعتی و حدود ۸۰ مجموعه در خارج از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار