در اغتشاشات اخیر، تعدادی از آشوبگران دست به تخریب اموال عمومی و دولتی زدند که براساس اعلام نهادهای امنیتی و انتظامی، این افراد جزو اشراری هستند که قانون برخورد قاطعی با آنان خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، در پی سهمیه بندی بنزین در راستای مصرف بهینه سوخت در کشور، این روزها شاهد برخی ناآرامی ها در بعضی از شهرهای کشور بوده ایم.
در این میان تعدادی به بهانه های واهی به خصوص در یکی دو روز اخیر دست به اقدامات اوباشگرانه و وحشیانه زده و ضررها و خسارات زیادی را به اموال مردم و اموال عمومی وارد کردند که قطعا براساس اعلام نهادهای امنیتی و انتظامی این افراد جزو اشرار و کسانی هستند که قانون برخورد قاطعی با آنان خواهد کرد.
قوه قضائیه نیز در صف اول احقاق حق و عدالت طلبی در جریان این اغتشاشات ورود کرده بگونه ای که آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه علاوه بر اینکه بیانیه ای در 5 ماده خطاب به مسئولان قضایی صادر کرد تاکید می کند که «صف مردم از صف اشرار و اخلالگران در امنیت جدا است».
وی می گوید: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن بانک ها و اماکن مختلف، آسیب رساندن به آرامش روانی مردم و لرزاندن دل زنان و کودکان با هر نیت و هدفی، مجازات سختی را به دنبال خواهد داشت.
آیت الله رئیسی می افزاید:کسانی هم که از بیرون مرزها اقدام به تحریک افراد می کنند، نه از سستی بنیاد خود اطلاع دارند و نه از استحکام نظام جمهوری اسلامی.
رئیس قوه قضائیه همچنین به مسئولان و قضات دستگاه قضایی دستور داد که همراه با مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی تلاش کنند مطلقا به کسب و کار، زندگی و خانه مردم آسیبی وارد نشود و مردم از تعرض مصون بمانند.
در ارتباط با حوادث اخیر برخورد های قاطع و بازدارنده خواهیم داشت
در این ارتباط غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در چهاردهمین نشست خبری خود می گوید: سیاست و رویکرد قوه قضاییه در حوادث ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار