اکوفارس: در حالی پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم با حواشی زیادی انجاکم شده که حالا بازگشایی این صندوق نیز به بهانه عدم اعمال افزایش سرمایه دو پالایشگاه بورسی در پرتفوی این صندوق، با اما و اگر مواجه شده است.

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، صندوق پالایشی یکم را شاید باید یکی از نمونه های بی برنامگی دولت برای بازار سرمایه و سرمایه گذاران تلقی کرد؛ چرا که روزه شک دار و شاید هماهنگ وزاری نفت و اقتصاد در خصوص پذیره نویسی این صندوق در اوایل مرداد آغاز بازی پالایش یکم در تالار شیشه ای بود و برخی هم معتقدند پروژه روند نزولی بورس از همین جا کلید خورد.
پس از تکذیب و تایید سرانجام در حالی در شرایط بد بازار سهام، پذیره نویسی این صندوق پالایشی انجام شد که برخی کارشناسان این پذیره نویسی در شرایط ریزشی بازار را به نوعی با دست دادن و با پا پس کشیدن دولت برای دل کندن از پالایشی ها تلقی کردند. حالا هم که زمان معامله پذیر شدن واحدهای این صندوق ها فرارسیده، دولت بهانه می آورد.
چرا که به گفته مدیر صندوق پالایشی یکم با توجه به اینکه افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان در بورس هنوز در پرتفوی صندوق اعمال نشده است و به همین دلیل نمی توان اقدام به بازگشایی نماد این صندوق کرد. پیگیری های زیادی از سوی فعالان بازار و مردم برای مشخص شدن زمان گشایش نماد "پالایش" انجام شده اما در وضعیت فعلی و در این زمینه نمی توان زمان دقیقی را اعلام کرد و باید منتظر ماند تا اقدام های مربوط به افزایش سرمایه دو شرکت پالایشی به سرانجام برسد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار