به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از جلسۀ ۲۲ تیرماه کمیسیون اجتماعی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد: در نظر دارم در هفته در جلسه دو کمیسیون تخصصی حضور پیدا کنم و برنامه های راهبردی هر کمیسیون را با حضور تمامی نمایندگان محترم پیش ببرم. در جلسۀ کمیسیون اجتماعی نیز در نظر داشتیم صحبت ها و نقطه نظرات شنیده شود تا در جلسات آینده سند راهبردی کمیسیون تنظیم و نهایی شود.
زمان شناسی یکی از مهمترین مسائلی است که باید در حوزۀ اجتماعی در نظر گرفت. اگر الان اولویت کمیسیون اجتماعی را تبیین کنیم باید گفت در دهه پیش رو موضوع تأمین اجتماعی، درمان، و صندوق های بازنشستگی باید مورد نظر قرار گیرد.
باید زنجیرۀ ناکارآمدی را در گام های بعدی از بین برد؛ مسکن و موضوع بازنشستگان، می تواند از جمله اقدامات پیشگیرانه در این زمینه باشد.
برای رسیدگی به محرومین باید آمار و اطلاعات دقیق داشته باشیم بنابراین هوشمندسازی می تواند در انسجام اطلاعات و یکپارچه کردن آنها کمک رسان باشد، در حال حاضر اطلاعات در کشور جزیره ای است و امکان پردازش آن وجود ندارد از این رو تصمیمات منطبق بر داده ها نخواهد بود و به عدالت رفتار نمی شود.
بنا داریم در این دوره از مجلس کارهای روی زمین مانده سند چشم انداز ۲۰ ساله را با استفاده از ظرفیت های موجود به پایان برسانیم، اعتقاد دارم که نمی توان از تهران و پشت میز به فکر حل مسائل در حوزه های انتخابیه باشیم و بگوییم کس دیگر رصد می کند، ما نمایندگان باید پای کار باشیم تا مسائل حل شود.
باید این فرصت فراهم شود تا سایر کمیسیون ها، نخبگان، ذینفعان و صاحبنظران در کمیسیون اجتماعی حاضر شوند و مباحث خود را مطرح ...

عناوین مهم خبری