به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جلسه با ستاد ملی کرونا، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور فوری تشکیل کمیته ای ویژه را در این وزارتخانه برای پیگیری دستورات معظم له صادر کرد.
به گزارش ایلنا، با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی به عنوان مسوول کمیته ویژه منصوب شد.
درحکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به احمد میدری و اعضای کمیته آمده است: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در جلسه با ستاد ملی کرونا اوامری را ابلاغ فرمودند که بعضاً در عداد ماموریت ها و مسئولیت های وزارت متبوع قرار دارد. ضروری است در اسرع وقت جلسه ای در این باره تشکیل و با تقسیم کار روشن در اجرای وظایف ابلاغی معظم له، برنامه عملیاتی جامع تهیه و فورا برای تصویب و اجرا تقدیم ستاد ملی کرونا نماییم. لذا ضمن «تشکیل کمیته ای ویژه» ضروری است در برنامه ریزی ها محورهای زیر بیش از پیش مطمح نظر قرار گیرد:
۱- ارزیابی روشن از میزان و نحوه برآورد و تحویل بسته های حمایتی به اقشاری که در شرایط شیوع کرونا در وضعیت نامطلوبی بسر می برند.
۲- نحوه به کارگیری کمک های مومنانه
۳- اقدام سازمان تامین اجتماعی در
الف: بیمه آسان و سریع بیکاران دارای کد تامین اجتماعی
ب: برآورد نیازهای مالی احتمالی و ارائه راهکار تامین آن به موازات اقدام فوری
ج: پیشنهاد مناسب برای شناسایی دقیق تر بیکاران صاحب کار غیررسمی که اطلاعی از آن ها در سازمان های بیمه گر (مثل تامین اجتماعی) وجود ندارد، اما مورد تاکید رهبر انقلاب است.
د: برآورد منابع مورد نیاز برای اجرا و پیشنهاد به فوریت و به موازات به ستاد ملی کرونا
۴- تمهید مقدمات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار