شأن و کرامت دانشجویان باید در محیط های علمی و دانشگاهی حفظ شود

فارس نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شأن و کرامت دانشجویان باید در محیط های علمی و دانشگاهی حفظ شود و مدیران در کوتاه ترین زمان ممکن به مطالبات دانشجویان پاسخ دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، کمیسیون تخصصی معاونت فرهنگی و دانشجویی در دومین روز اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاهی با حضور حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیران کل این معاونت، صبح امروز در سالن همایش های کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
کلانتری در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه دارای ماهیت و هویت فرهنگی است، گفت: تولید، آموزش و ترویج علم از مؤلفه های مهم فرهنگی هستند و دانشگاه مولد فرهنگ است.
وی با بیان اینکه رعایت کرامت دانشجو، اخلاق اسلامی و سرعت عمل در پاسخگویی و در دسترس بودن مدیران جنبه دیگر کار فرهنگی است، اظهار داشت: باید شأن و کرامت دانشجویان در محیط های علمی و دانشگاهی حفظ شود و مدیران در کوتاه ترین زمان ممکن به مطالبات دانشجویان پاسخ دهند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: توجه عملی به برگزاری نماز، عدم برگزاری کلاس های آموزشی در وقت نماز، پخش صوت دلنشین و زیبای اذان در فضای دانشگاه، توجه نظافت و زیبایی نمازخانه ها و مساجد، افزایش جذابیت فضای نماز و… از دیگر جنبه های فرهنگی کار مدیران در دانشگاه است.
کلانتری، برگزاری منظم شورای فرهنگی با رویکرد بحث، اندیشه ورزی و گفت وگو روی مباحث سیاست های کلان فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و افزود: در این شوراها باید مشکلات و معضلات فرهنگی جامعه و دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گیرد و تصمیم های سازنده و کاربری اتخاذ شود. کارگروه آراستگی و شئونات رفتاری و فرهنگی باید به طور منظم و مستمر در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شود.
وی ادامه داد: برگزاری اردوهای متمرکز معرفتی و فرهنگی، استفاده ...

سرخط اخبار