تکمیل خطوط مترو اولویت اصلی است

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران گفت: با توجه به محدودیت های بودجه مترو یکی از اولویت های ما تکمیل نواقص خطوط گذشته است تا ظرفیت سفر در خطوط فعلی افزایش پیدا کند.

- اخبار رسانه ها -
به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، حمل و نقل عمومی پایتخت در تمام این سال ها با مشکل کمبود اعتبارات رو به رو بوده است. هرچند سهم اصلی بودجه شهر به توسعه حمل و نقل اختصاص داشته اما بی بهره بودن این حوزه از بودجه ملی باعث شده شبکه حمل و نقل تهران با چالش های اساسی رو به رو شود. طی سالهای گذشته رشد کمی قابل توجهی در توسعه شبکه حمل و نقل ریلی ایجاد شده اما این حوزه همچنان چالش های اساسی دارد از جمله آن می توان به عدم تکمیل دسترسی های ایستگاهها، عدم تکمیل هواکش های میان تونلی، عدم ایجاد تسهیلات کافی در ایستگاه ها در زمان بهره برداری به ویژه برای اقشار کم توان، پوشش ناکافی در اتصال به شبکه های اتوبوسرانی و تاکسیرانی اشاره کرد.
توسعه پایانه ها و تعمیرگاه های مترو هچ گاه به موازات توسعه خطوط انجام نشده است. همچنین غفلت از نصب تجهیزات و تاسیسات در ایستگاه ها و تونل های ساخته شده موجب عدم امکان بهره برداری از سرمایه گذاری عظیم انجام شده، می شود. کم توجهی به ناوگان مورد نیاز خطوط مترو به نحوی که با راه اندازی خطوط و ایستگاه های جدید به اجبار تعدادی از قطارها که در خطوط قبلی مترو در حال فعالیت بوده اند به خطوط جدید انتقال یافته و این امر باعث کاهش ظرفیت خطوط قبلی شده است از دیگر چالش های متروی پایتخت است. تکمیل لیست نواقص مترو درسال نخست تغییر مدیریت شهری 20 میلیارد تومان اعلام شده بود. علی امام مدیرعامل متروی تهران از تلاش مدیران مترو برای برطرف کردن نواقص گذشتگان سخن گفت. به اعتقاد او به جای دفن هزاران میلیارد در زیر زمین باید با تکمیل نواقص خطوط گذشته ظرفیت استفاده از خطوط را افزایش داد. ...

سرخط اخبار