تهران- ایرنا - درآستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک رسانه آلمانی با تهیه گزارشی از سنگربندی انتخاباتی در یک شهر این کشور نوشت وضعیت این شهر نشانگر اوضاع کلی جامعه ایالات متحده آمریکا است.

به گزارش ایرنا، تنها پنج روز مانده به انتخابات روز ۱۳ آبان در آمریکا بیشتر نظرسنجی ها حاکی از پیشی گرفتن نامزد دموکرات از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان است. اختلاف میان نتایج نظرسنجی ها به حدی است که بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران شانس ترامپ برای پیروزی در این دوره از انتخابات را انداک می دانند.
در چنین شرایطی ساکنان شهری کوچک در آمریکا از هم اکنون برای واکنش نشان دادن به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آماده شده اند و حتی بسیاری از آنها با مسلح کردن خود به انواع سلاح ها آماده درگیری با طرفداران رقیب نامزد مورد حمایت خود هستند.
نشریه بیلد آلمان در گزارشی که از شهر «نوادا سیتی» ایالت کالیفرنیا تهیه کرده آورده است: شهری با ساختمانهای آجری مرتب و کافه های کوچک واقع در کوه های جنگلی که رودخانه ای از آن عبور می کند، پیشتر محلی برای جویندگان طلا بوده، حدود سه ساعت با خودرو از سانفرانسیسکو فاصله دارد. بسیاری از آمریکایی ها آن را «ایالات متحده کوچک» می نامند.
نگاه اول؛ لشکرکشی خیابانی
رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این شهر به یک جنگ چریکی روزانه تبدیل شده است؛ جبهه بین طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ۷۴ ساله آمریکا و لیبرال های جوانتر که از جو بایدن ۷۷ ساله دموکرات حمایت می کنند. اما این شکاف بزرگ مانند آنچه در این شهر وجود دارد، در سراسر آمریکا دیده می شود.
اخیرا در نوادا سیتی هنگامی که یک راهپیمایی اعتراضی با شعار 'زندگی سیاهان مهم است' در 'خیابان اصلی' برگزار شد، طرفداران ترامپ با میله های پرچم تظاهرات کنندگان را کتک زدند و دهها نفر زخمی شدند، برخی از مهاجمان نیز دستگیر شدند.
جنگ چریکی انتخاباتی نیز به همین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار