رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی در دوران تحریم، گفت: کار وزارتخانه امور خارجه و سفارتخانه ها در شرایط تحریم بسیار پراهمیت تر از گذشته است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، «علی لاریجانی»، رئیس مجلس شورای اسلامی، شب گذشته (سه شنبه 23 مهرماه) در حاشیه برگزاری اجلاسIPU، در جمع کارکنان سفارت ایران در صربستان سخنرانی کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این سفر شاهد علاقه مندی دولت و ملت صربستان به همکاری با ایران بوده است، گفت: سفر به صربستان بخش های مختلفی داشت؛ ابتدا بخش مربوط به کنفرانس بین المجالس بود که موضوع مهمی را در دست بررسی قرار داد و آن اینکه چگونه می توان از حقوق و نظامات بین المللی صیانت کرد؟
لاریجانی افزود: این دستورکار در شرایطی به بحث گذاشته شد که سیاست های آمریکا یکی از لبه های پرتگاه برای حقوق و نظامات است.
وی ادامه داد: رفتارهای آمریکا حاکی از آن است که وقعی به نظامات بین المللی نمی نهد و به تعهدات بین المللی کاری ندارد، بنابراین رفتارها در صحنه بین المللی آشفتگی ایجاد کرده است و فقط هم به ایران منوط نمی شود، بلکه آمریکا بسیاری از گفت وگوها و معاهدات را زیرپا می گذارد، حال اگر این بی تعهدی را بقیه نیز داشته باشند، چه سرنوشتی در انتظار بشریت بود؟
لاریجانی با بیان مثالی ادامه داد: مثلا آمریکا از معاهده با روس ها با هدف جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی که پس از سال ها مذاکره به دست آمده بود، به راحتی عبور کرد و آن را زیرپا گذاشت و نتیجه آن که شاهد مسابقه تسلیحاتی بسیار خشن در سطح دنیا هستیم. این اتفاق مسئله ساده ای نیست. همچنین توافق با اروپا و چین را هم به نوع دیگری برهم زدند و توافق هسته ای ایران نمونه دیگری از بی تعهدی آمریکاست.
لاریجانی تشریح کرد: توافق هسته ای ایران پس از سال ها ماجراجویی علیه ایران و دردسرهای ایجاد شده برای کشورمان به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار