سیستان وبلوچستان ظرفیت های بی نظیری در زمینه گردشگری و صنایع دستی دارد

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸
چابهار- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سیستان و بلوچستان با موقعیت راهبردی و نیروی انسانی توانمند ظرفیت های بی نظیری در زمینه گردشگری و صنایع دستی دارد که در صورت توجه و حمایت منجر به اشتغال و توسعه اقتصادی این منطقه می شود.

علی اصغر مونسان در ادامه سفر به چابهار در جمع قشرهای مختلف مردم چابهار و کنارک اظهار داشت: صنایع دستی، سوزن دوزی، سکه دوزی، سفال و انواع صنایع ساخته شده از صدف، برگ درختان نخل وحشی و حصیرباقی سیستان و بلوچستان از اهمیت خاصی برخوردار است و باید تجاری سازی و در بازارهای مختلف عرضه شود.
وی گفت: استانداری، فرماندار و به ویژه منطقه آزاد چابهار حمایت های ویژه از صنایع دستی و آماده سازی زیرساخت ها دارند و باید حمایت از گردشگری و صنایع دستی از اولویت های آنان باشد تا بتوان این بخش را احیا کرد.
وی با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری طبیعی چابهار و کنارک و در مجموع شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان بی نظیر است، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت ها و فرصت ها منجر به هزاران شغل مستقیم و غیر مستقیم می شود.
وی افزود: صنعت گردشگری با کمک بخش خصوصی و ورود سرمایه گذاران می تواند به رونق برسد و نمونه آن کلنگ زنی مجموعه تفریحی و گردشگری روستای درک کنارک است که امیدواریم در زمان مقرر و تا پایان سالجاری افتتاح و بهره برداری شود.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: مجموعه گردشگری روستای درک همانطور که از طرف سرمایه گذاری اعلام شد با سرمایه گذاری ۵۴ میلیارد ریالی و در زمینی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع و با زیربنای ۱۰ هزار مترمربع با کاربری اقامتی، پذیرایی و تفریحی اجرایی شد و بزودی پس از تکمیل مورد استفاده گردشگران و طبیعت دوستان قرار خواهد گرفت.
مونسان تصریح کرد: جای خوشحالی است که مجموعه بومگردی و سنتی "دُرّ بلوچ" روستای آبکان منطقه آزاد نیز در حال آماده شدن است و این مجموعه نیز برای استقبال از گردشگران آماده می شود.
وی گفت: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت ...

سرخط اخبار