بخش تولید نیازمند حمایت ویژه است/حذف بروکراسی برای سرمایه گذاران

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر ، اکبر بهنام جو عصر پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تصریح کرد: با توجه به تحریم های اقتصادی بخش تولید نیازمند همکاری و مساعدت مسئولان بوده و لازم است تمامی دستگاه ها و بانک ها در این زمینه بیشتر تلاش کنند.
وی این حمایت ها و همکاری ها را در تمام زمینه ها لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: امسال به نام سال رونق تولید نامگذاری شده و باید با حمایت از بخش تولید و کاهش بروکراسی زمینه توسعه سرمایه گذاری را در استان فراهم کنیم.
استاندار اردبیل ادامه داد: همچنین لازم است سرمایه گذاران انگیزه لازم برای راه اندازی تولید و اشتغال در استان را داشته باشند و این کار با کاهش روند بروکراسی و پیگیری دستگاه های اجرایی میسر می شود.
وی در عین حال مرزی بودن استان اردبیل را ظرفیت بالایی برای توسعه صادرات دانست و بیان داشت: باید از ظرفیت های بالقوه مرزی بودن این استان در راستای افزایش صادرات و تجارت با کشورهای همسایه استفاده کرد.
استاندار اردبیل رشد صادرات و تجارت خارجی را در تحقق رونق تولید و سرمایه گذاری مؤثر دانست و افزود: در همین حال بخش تولید نیز باید با اجرایی کردن ایده های نو، زمینه صادرات بیش از پیش تولیدات را از مرزهای استان فراهم کنند.