مشرق نوشت: جمعی آمده بودند که بگویند چرا کرونائی ها در آرامستان دفن می شوند و ممکن است مورچه ها که به لایه های زیرین زمین دسترسی دارند، پس از تجزیه شدن این اجساد، ویروس را به دهان بگیرند و بیاورند...

حسین شرفخانلو، نویسنده و مدیر آرامستان های شهرستان خوی است. او درباره روزهای کرونایی روایتی نوشته است که با هم می خوانیم.
هنوز مانده تا ابعاد پنهان و پیدای این ویروس عالم گیر را متر و ذرع کنیم و این هنوز از نتایج سَحَرِ سِحرِ آن بیماری واگیرِ زبان نفهم است که توانست نمازجمعه ای را که موشک های صدام و بمب منافقان نتوانست تعطیل کنند را تعطیل کند و حرم اهل بیت علیهم السلام را و درس و دانشگاه و مدرسه را و حتا دید و بازدید عید را و خیلی چیزهای دیگر را.
حیف که سوادم قد نمی دهد برای تان تحلیل کنم از قطعیتِ حمله ی بیولوژیکی ای که ارتش آمریکا در وُوهانِ چین نهالش را کاشت تا میوه اش را در به صفر رساندن صادرات سُوهانِ قم بچیند!
کرونا که به ایران آمد و نمی دانم چرا بجای این که در شهرهای مرزی و یا در بنادر و یا در فرودگاه های بین المللی مملکت خودش را نشان بدهد،عهد رفت و در قم رونمائی شد،طول کشید تا به خوی برسد.هر روزی هم که آمار مبتلایان و شفا گرفتگان و به دیدار حق شتافتگان در اثر ویروس را از تلویزیون اعلام می کردند، شکر خدا می کردم که «الحمدلله هنوز پَرَش به پَر ما نگرفته و شهر و مردم ما دچارش نشده اند.» روزی هم که گفتند اولین مورد مبتلا در خوی شناسائی شد، زنگ زدم از دوستان دانشکده پزشکی و آمار گرفتم و گفتند حال و احوال عمومیِ دختر جوانی که ویروس را از دانشگاه شهر محل تحصیلش وارد خوی کرده، مساعد است و جای نگرانی نیست.
اما برابر دستورالعمل ها باید آماده می بودیم و سرِ این باید، دادیم در دوردست ِمحوطه ی آرامستان، جائی آماده کردند به طول گنجایش ده بیست قبر و به عمق دو متر. دستور وزارت بهداشت، دفنِ کرونائی ها در عمق حداقل ۲ متر بود. و این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار