برخی افراد با وجود درآمدهای چند صد میلیونی مالیات نمی دهند

مشرق نیوز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷
استاندار تهران گفت: به عنوان مثال مالک ساختمانی ماهانه ۷۰۰ میلیون تومان اجاره دریافت می کند اما مالیاتی نمی پردازد که این افراد باید شناسایی شوند.

به گزارش مشرق ، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران روز یکشنبه در حاشیه شورای برنامه ریزی استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید روش های نوین، علمی و تخصصی تر برای شناسایی مودیان مالیاتی داشت تا از فرار مالیاتی جلوگیری کرد.
وی گفت: برنامه خاصی برای اخذ مالیات از دستگاه های مختلف ساماندهی شده است و روز به روز در حال پیشرفت و استفاده از روش های علمی تر و تخصصی تر هستیم.
بیشتر بخوانید:
استاندار تهران بیان کرد: سرجمع سهم استان تهران از درآمدهای مالیاتی استان های کشور به ۶۸ هزار میلیارد تومان معادل ۵۲ درصد می رسد.
محسنی بندپی افزود: هرچه ما در مقاطع سه ماهه، مازاد بر ارقام تعیین شده آن درآمد مالیاتی کسب کنیم این اختیار به استان تهران داده شده است که مبلغ مازاد به مسائل و زیرساخت های استان اختصاص یابد.
وی ادامه داد: در سرانه های مختلف مانند ورزشی، بیمارستانی، آموزشی و دیگر سرانه ها، استان تهران جزو محروم ترین استان ها است.
استاندار تهران تأکید کرد: این استان درآمدهایی از فعالیت های اقتصادی که البته عوارض و مضراتی هم برای شهروندان استان تهران دارد که باید در استان هزینه شوند.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه برخی افراد باوجود درآمدهای چند صدمیلیونی مالیات نمی دهند، تصریح کرد: به عنوان مثال مالک ساختمانی ماهانه ۷۰۰ میلیون تومان اجاره دریافت می کند اما مالیاتی نمی پردازد که این افراد باید شناسایی شوند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید کار گروهی برای رصد درآمدهای دستگاه های اجرایی استان تهران تشکیل شود تا به صورت منظم درآمدها و مازاد درآمدها به استان تهران بازگردد.

سرخط اخبار