نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان تصریح کرد: هیچ مدرکی درباره تبانی مسکو با طالبان در افغانستان وجود ندارد و لذا گزارش نیویورک تایمز اتهام زنی بی اساس است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان امروز پنجشنبه اعلام کرد که چون هیچ مدرکی درباره تبانی مسکو با طالبان برای هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در افغانستان وجود ندارد؛ نگران این مضوع نیستیم.
این مقام روس در این خصوص اعلام کرد: ما به مدرک نیاز داریم، اما هیچ ادله ای در این باره وجود ندارد. این ها ادعاها و اتهام زنی های بی اساس هستند.
وی درباره ادعای برخی رسانه های آمریکایی مبنی بر اینکه شخصی به نام «رحمت الله عزیزی» از قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان، واسطه تماس های میان روسیه و طالبان بود نیز اضافه کرد که تا کنون حتی نام او را نشنیده است.
گفتنی است روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز پیشتر مدعی شده بود که مقامات نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که واحد «اطلاعات ارتش روسیه» بطور محرمانه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان پول می دهد تا اقدام به کشتن نیروهای ائتلاف از جمله نظامیان آمریکایی در افغانستان کنند.
در مقابل، سفارت روسیه در واشنگتن با رد این اتهامات، در پیامی توئیتری نوشته بود: اتهامات بی اساس مطرح شده از سوی نیویورک تایمز درباره اینکه مسکو مغز متفکر کشتار نظامیان آمریکایی در افغانستان است، منجر به این می شود که کارکنان سفارت خانه های روسیه در واشنگتن و لندن مورد تهدیدهای مستقیم قرار بگیرند.

سرخط اخبار