بر اساس نتایج چندین مطالعه علمی که عمدتا بر مبنای مدل سازی صورت گرفته نوع جهش یافته از ویروس کرونا که در بریتانیا شناسایی شده از قابلیت و سرعت انتقال بسیار بالایی برخوردار است.

آفتاب نیوز :
ظهور دو گونه جدید و جهش یافته از «کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲» که ما به اختصار آنرا با نام ویروس کرونا می شناسیم نگرانی های های تازه ای را در میان کارشناسان و مسئولان بهداشتی و نیز شهروندان کشورهای مختلف جهان برانگیخته است.
این ویروس که به شکل بالقوه از میزان و سرعت سرایت بسیار بیشتری برخوردار است برای نخستین بار در بریتانیا و آفریقای جنوبی یافت شد.
این گزارش سعی دارد اطلاعاتی کلی در باره گونه های جدید جهش یافته ویروس کرونا به دانسته های ما بیافزاید.
همه ویروس ها جهش می یابند و این جهش هنگام تکثیر و با هدف سازگار شدن با محیط روی می دهد.
دانشمندان تاکنون جهش های متعددی را در نوع جدید ویروس کرونا موسوم به «کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲» مشاهده کرده اند که اغلب تبعاتی در شیوه مقابله با آنها به همراه نداشته است؛ به عبارت دیگر اکثر این جهش ها قدرت و قابلیت انتشار ویروس را تغییر نمی دهند.
این در حالیست که برخی از این جهش ها ممکن است مزیت های خاص و ویژه ای را برای زندن ماندن بیشتر نصیب ویروس کند که از جمله آنها بالابردن سرعت انتشار و انتقال است.
این ویژگی به تازگی اواخر ماه سپتامبر در نوع جهش یافته ای از ویروس کرونا در جنوب شرق انگلستان مشاهده شد؛ کالج امپریال لندن این جهش را از نوع B117 ارزیابی کرده است.
گونه جهش یافته ویروس کرونا که اکنون VOC 202012/01 نامیده می شود قابلیت انتشار بسیار بالایی دارد و پس از شناسایی در جنوب انگلیس به سرعت در سراسر انگلستان گسترش یافت و هم اکنون در ده ها کشور در سراسر جهان از ایالات متحده تا کره جنوبی گرفته تا هند، فرانسه و دانمارک نیز شناسایی شده است.
نوع دیگر از ویروس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار