بهترین غذاها برای رشد مو

سلامت نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶

سلامت نیوز : در دنیا هیچ چیزی به پای یک موی خوب، قوی و سالم نمی رسد و هیچ حسی به خوبی این حس که انگشتان خود را توی انبوه موهایتان فرو کرده و موهای بلند و سالمتان را شانه و نوازش کنید. نکته مهم و البته دردناک این است که برای خیلی ها داشتن چنین مویی رویایی غیرقابل دسترسی است، و شاید یکی از دشوارترین کارهای دنیا…
به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا؛ سایت سلامتی فودپرونت در آماری نگران کننده عنوان می کند که ۸۵ درصد از مردان تا سن سی و پنج سالگی به میزان قابل توجهی دچار ریزش مو می شوند. نکته آماری دیگر حکایت از این دارد که حدود بیست و پنج درصد از مردانی که از ریزش مو رنج می برند، پیش از رسیدن به سن بیست سالگی به ریزش مو مبتلا شده اند.
سایت سلامتی فودپرونت هم چنین به نقل از انجمن ریزش مو آمریکا می نویسد که زنان نیز از مشکلات مربوط به مو مصون نیستند و تعداد قابل توجهی از آنان از نازک شدن مو و رشد کم موهاشان رنج می برند. انجمن ریزش مو آمریکا همچنین خاطرنشان کرده که چهل درصد از کسانی که مبتلا به ریزش مو هستند، زنان هستند.
پس چه باید کرد؟
در ادامه به چند ماده غذایی اشاره می شود که می توانند به رشد موهای شما کمک کنند.
سبزیجات تیره رنگ
احتمالاً از اول بچگی بهتان گفته شده که سبزیجات بخورید، و حالا ما هم می گوییم که باید به این توصیه ها توجه و عمل کنید. سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم آهن مورد نیاز بدن تان را به شما منتقل می کنند که یک ماده معدنی مورد نیاز برای رشد و سلامت سلول های مو است.
تحقیقات علمی زیادی نشان داده که کمبود آهن با ریزش مو ارتباط دارد. چون که کمبود آهن باعث می شود اکسیژن و مواد مغذی به ریشه و فولیکولهای مو نرسد. این ...

سرخط اخبار