مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری جزییات اجرای مرحله دوم طرح یاری که با هدف تامین اعتبار خرید کالا برای بازنشستگان و وظیفه بگیران انجام شده را تشریح کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمود مرتضایی فرد با اعلام خبر آغاز مرحله دوم «طرح یاری» اظهار کرد: در این مرحله اعتبار خرید کالا به مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران واریز شده است.
وی با بیان این که در دوره مدیریت جدید صندوق بازنشستگی، شعار اصلی ارتقاء کیفیت خدمات بازنشستگان و توجه به مسئولیت اجتماعی صندوق مورد تاکید قرار گرفته است، تصریح کرد: از ابتدای مردادماه مبلغ یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان به صورت کیف پول در حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران واریز شد که به صورت چهارماهه از حقوق آنها بازپرداخت اش، کسر می شود.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص محدودیت زمانی این اعتبار خرید کالا، گفت: در نظر داریم به صورت فصلی این مبلغ را در کارت حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران شارژ کنیم که در ابتدای فروردین ماه نیز مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در حساب برخی بازنشستگان شارژ شد و حالا مرحله ی دوم آن آغاز شده است که این مبلغ تنها برای خرید از فروشگاه رفاه در نظر گرفته شده است.
مرتضایی فرد که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد در پاسخ به این سوال که طرح یاری مشمول چه بازنشستگانی می شود، اظهار کرد: در مرحله ی اول این طرح برای برخی از بازنشستگان اجرایی شد اما با توجه به افزایش درخواست ها و تاکید مدیرعامل حالا این طرح برای همه بازنشستگان و وظیفه بگیران قابل استفاده است و نکته قابل توجه این است که همه خدمات این طرح به صورت غیرحضوری بوده و نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت نام یا درخواست کسر از حقوق نیست و کاملا این طرح به صورت سیستمی فعال است.
وی در خصوص محدودیت استفاده از این اعتبار نیز ...

سرخط اخبار