عضو هیئت علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث با انتقاد از نهادهای فرهنگی به خصوص شورای عالی انقلاب فرهنگی به علت بی تفاوتی نسبت به فیلم ها و سریال های نمایش خانگی، گفت: از یک طرف ازدواج و مدل های شرعی و قانونی ارضای نیاز جنسی بسیار دشوار است و از طرف دیگر تحریکات جنسی روز به روز در تولیدات رسانه ای بیشتر می شود.

به گزارش ایکنا، وبینار نشست علمی با موضوع «تحلیل محتوای جنسی ویدئوهای درخواستی ضبط شده (vod)» ششم آذرماه، با حضور سیدمجید امامی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)، حجت الاسلام والمسلمین مهدی عباسی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث، مریم اردبیلی، آینده پژوه و پژوهشگر زن و خانواده» برگزار شد.
مهدی عباسی با بیان اینکه در نمایش های شبکه خانگی گفت وگوهای جنسی موضوع یک پلن است در حالی که ممنوعیتی هم برای دیدن بچه ها وجود ندارد، گفت: مثلاً سخن گفتن از بانک اسپرم و یا توضیحاتی در مورد چگونگی تولد فرزند در این سریال ها و فیلم ها بیان می شود مانند آنچه در فیلم مطرب دیده شد.
وی افزود: یا رحمان 1400 و سال های دور از خانه پر از صحنه های تصویرگر مسائل و سخنان جنسی است؛ نشان دادن اتاقی که زن و شوهر در آن حضور دارند و کشیده شدن پرده ها آن هم در فیلم های داخل کشور عجیب است چه رسد به فیلم های ترجمه شده کشورهای دیگر که این نوع مسائل با وضوح بیشتری نشان داده می شود.
عباسی تصریح کرد: متأسفانه غیر از تولیدات اسرائیلی هیچ محدودیتی برای فیلم و سریال سایر کشورها برای قرار گرفتن در تلویزیون های اینترنتی داخل وجود ندارد. این صحنه های جنسی مربوط به فیلم های تولیدی داخل است که راحت تر می توانند در دید مردم قرار بگیرند و کودکان مستقیماً و بدون فیلتر می توانند این محتواها را دریافت کنند.
ترویج سگ بازی در برخی فیلم ها
عضو هیئت علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث، اضافه کرد: در رحمان 1400 خانمی در وان حمام با لباس زننده ای خوابیده؛ یا بوسه عشق بارها در برخی فیلم ها تکرار شده است؛ بوسه گرفتن از سگ در سریال دور از خانه دیده می شود و هنرپیشه آن(بازیگر نقش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار