بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: به مناسبت برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در خراسان جنوبی یکصد روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و امیدواریم تا هفته دولت سال آینده شاهد اتصال تمامی روستاها به این شبکه باشیم.

محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان خراسان جنوبی از سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات، نقش قابل توجهی در هوشمندسازی مدارس و انسداد مبادی بی سوادی خواهد داشت.
وی گفت: با توجه به اینکه در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری به خراسان جنوبی ( ۱۵ مهر امسال ) چهار تفاهم نامه برای محرومیت زدایی از چهار شهرستان زیرکوه، درمیان، نهبندان و سربیشه با مشارکت بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و بسیج سازندگی امضا شد، امید است با تدوین برنامه های دقیق بتوان از این ظرفیت در راستای رفع مبادی بی سوادی هم بهره برد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات مصوب سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس اختصاص یافت تصریح کرد: ۵۰۰ میلیون تومان از محل این اعتبارات به تامین زیرساخت های مورد نیاز سوادآموزی اختصاص خواهد یافت.
وی افزود: برای تامین این زیرساخت ها از ظرفیت اموال تملیکی به خوبی استفاده شود تا اگر تجهیزات مورد نیاز موجود باشد با قیمت مناسب تری خریداری شود.
معتمدیان از خرید ۳۰۰ دستگاه اسپیلت برای تجهیزات مورد نیاز مدارس روستایی استان از اموال تملیکی خبر داد و گفت: در ارتباط با دیگر موارد مربوط به تجهیز هم می توان از این ظرفیت استفاده کرد.
وی آموزش از راه دور را از دیگر ظرفیت های آموزشی و قانونی در مناطق روستایی دانست و افزود: بهره گیری مناسب از این ظرفیت می تواند کمک کننده رفع مبادی بی سوادی باشد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: روستای نوفرست به عنوان پایلوت طرح آموزش از راه دور دانش آموزان تعیین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار