نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور توسعه زیربنایی و طرح های ویژه با اشاره به تکمیل آزادراه سردار شهید سلیمانی، از آماده شدن آزادراه غدیر در دهه فجر امسال و تکمیل آزادراه اصفهان-شیراز در نیمه اول سال 1400 خبر داد.

محمدحسین میرشفیع در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت پروژه های آزادراهی کشور، اظهار داشت: مهم ترین پروژه آزادراهی کشور که امسال افتتاح می شود، آزادراه کنارگذر جنوبی تهران است که به آزادراه غدیر تغییر نام یافته است.
وی ادامه داد: این آزادراه با مشارکت 70 درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء و پیمانکاری قرارگاه در حال تکمیل است و یکی از مزیت های ویژه پروژه این است که با تلاش های پیمانکار، جلوتر از برنامه زمان بندی اجرا قرار دارد.
* تأثیر آزادراه غدیر در عملیات ترانزیت جاده ای
نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور توسعه زیربنایی و طرح های ویژه اظهار کرد: آزادراه غدیر 158 کیلومتر طول دارد و در واقع کنارگذر استان های تهران و البرز محسوب می شود، با تکمیل این آزادراه خودرو هایی که از جنوب کشور قصد تردد به شمال، غرب و شرق کشور را دارند به محدوده تهران و کرج وارد نمی شوند.
میرشفیع افزود: آزادراه غدیر ، آزادراه قم - گرمسار، آزادراه قم - تهران، آزادراه ساوه - تهران و آزادراه تهران - قزوین را به هم متصل می کند، بنابراین با تکمیل آن، ترافیک سنگین کنونی در آزادراه آزادگان و جنوبِ تهران نخواهیم داشت، همچنین زمان سیر برای کامیون ها و سواری ها کاهش می یابد و در عملیات ترانزیت جاده ای بسیار مؤثر خواهد بود.
* امکان تردد با سرعت 130 کیلومتر بر ساعت در آزاد راه غدیر
وی با بیان اینکه آزادراه غدیر از لحاظ کیفیت و ایمنی در رتبه بالایی قرار دارد، گفت: سرعت طرح (حداکثر سرعت خودروها) در آزادراه غدیر 130 کیلومتر بر ساعت است که البته باید مشخص شود، از نظر ایمنی سرعت مجاز این آزادراه، چه عددی تعیین خواهد شد، اما ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار