تازه ترین خبرها از وضعیت تردد در مرزها از این حکایت دارد که برای بازگشایی مرز ترکمنستان مذاکراتی انجام شده است که طی آن با انجام شرایط تعریف شده از جمله تخریب پل قدیمی، این مرز از ۱۲ خردادماه باز شود.

روح الله لطیفی -سخنگوی گمرک ایران، در رابطه با آخرین وضعیت مرزها و همچنین اخباری در رابطه با باز شدن مرز ترکمنستان در نیمه خردادماه گفت که رایزنی هایی در این رابطه انجام شده است که در رابطه با مرز ریلی بین ایران و ترکمنستان تفاهم کامل وجود دارد و با رعایت پروتکل های بهداشتی باز خواهد شد.
وی ادامه داد: در مورد مرز زمینی بین ایران و ترکمنستان در کنار موضوع پروتکل های بهداشتی، ترکمنستان درخواست تخریب پل قدیمی را که فقط یک ماشین از آن تردد می کرد داشته و خواهان آن است که تردد فقط از پل جدید انجام شود. براین اساس این پل نیز به تازگی تخریب شد و قرار است تا قبل از پایان هفته جاری موضوع بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفته و حتی در صورت نیاز بازدیدی انجام شود.
به گفته لطیفی، از سوی اجلاس وزرای بین ایران و ترکمنستان تاریخ ۱۲ خردادماه برای بازگشایی کامل مرز بین دو کشور تعیین شده است.
اجازه ورود حداقل ۱۵۰ کامیون به پاکستان
براساس توضیحات دیگر سخنگوی گمرک ایران در رابطه با مرز پاکستان اکنون میرجاوه یک روز در میان باز است و روزانه حدود ۷۵ کامیون تردد داشته و کالاهای صادراتی ایران را به ترکمنستان می برند. از سویی دیگر در سیستان و بلوچستان نیز مرز ریمدان، پیشین، جالق و کوهک باز بوده و به صورت یک روز در میان هر کدام حداقل ۲۰ کامیون کالای صادراتی به این کشور می برند که در مجموع از زمانی که مرز پاکستان باز شده حداقل ۱۵۰ کامیون در روز مجوز ورود به این کشور را دارند.
مرزهای ترکیه از سوم اسفندماه بسته است
مرز ترکیه و بازرگان نیز همچنان بسته است فقط مسیر ریلی امکان تردد وجود دارد. این در حالی است که از سوم اسفندماه امکان تردد کامیون های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار