بررسی از سرگیری سفرهای زیارتی به عتبات

لوگوی ایکنا ایکنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۹
نشست مشترک مسئولان عتبات عالیات سازمان حج و زیارت کشورمان و نمایندگان وزارت سیاحه عراق در حاشیه کمیسیون مشترک دو کشور برگزار و موضوع از سرگیری سفرهای زیارتی به عتبات بررسی شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی، معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، در خصوص دیدار با رئیس هیئت گردشگری دینی عراق «معاون وزیر سیاحه عراق» به جهت اعزام های عتبات عالیات اظهار کرد: موضوع از سرگیری سفرهای زیارتی یکی از مباحثی بود که در حاشیه چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق در تهران مورد بررسی قرار گرفت و به همین منظور از سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام زائران کشورمان به عتبات عالیات دعوت به عمل آمد.
وی تصریح کرد: در این نشست که میان معاون امور عتبات عالیات، مسئول امور بین الملل و مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با معاون وزیر سیاحه عراق و مدیرکل امور بین الملل این وزارتخانه برگزار شد، موضوع از سرگیری سفرهای زیارتی به صورت کاروانی تحت نظارت سازمان حج و زیارت و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی که مفاد آن قبلا با هماهنگی وزارت و بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران به وزارت بهداشت عراق ارسال شده، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به دیگر موضوعات طرح شده در این نشست گفت: تفاهم نامه ای برای سفرهای عتبات عالیات به جهت نحوه اعزام زائران، کیفیت خدمات رسانی و .... پیش تر برای طرف عراقی ارسال شده بود که در این نشست نقطه نظرات و مفاد مورد توجه طرفین مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و در نهایت مصوب شد که این تفاهم نامه در آینده ای نزدیک مورد بررسی و پیگیری طرفین قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اعزام زائران به عتبات عالیات منوط به نظر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی است، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار