سلامت نیوز :رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شکار دفاع کرد عیسی کلانتری: برای توقف خط تولید سلاح شکاری با وزارت دفاع در حال مذاکره هستیم رئیس جمهوری دستور توقف احداث مزارع پرورش میگو در قشم را صادر کردمحیط زیست مذاکره برای توقف خط تولید سلاح شکاری عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون رئیس جمهوری هفته جاری به برگزاری یک نشست به دعوت رادیو سلامت پاسخ مثبت داد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ،این نشست البته با حضور نمایندگان برخی رسانه های غیررسمی و کانال های تلگرامی برگزار شده و عیسی کلانتری به سؤالات متعددی پاسخ گفته است. به رغم آنکه همشهری نماینده ای در این نشست نداشت، اما فایل صوتی این نشست را به دست آورده است که بدون دخل و تصرف در قالب سؤال و جواب منتشر می کند. عیسی کلانتری در این نشست پاسخ های جالبی به سؤالات در مورد شکار، مرگ پرندگان میانکاله، انتقال آب خزر به سمنان و احداث مزارع میگو در محدوده ژئوپارک قشم دارد که قضاوت در مورد آنها به کارشناسان و فعالان محیط زیست کشور واگذار می شود.
آقای کلانتری؛ پرورش میگو در جزایر جنوبی کشور در محدوده ژئوپارک قشم با انتقادات زیادی از سوی فعالان محیط زیست روبه رو شد. سازمان امور اراضی نیز با اعلام نگرانی درخواست بازنگری در مجوز ها را ارائه کرد. چرا چنین مجوزهایی در کشور صادر می شود؟ آیا شما اصولا با مخالفت های صورت گرفته در ماجرای مزارع پرورش میگو موافق هستید؟
منطقه ای که مجوز پرورش میگو در آن از سوی شیلات و سازمان جنگل ها و مراتع صادر شد، جزو مناطق چهارگانه تحت حفاظت محیط زیست نیست. بعضی وقت ها برای تعیین مرز مناطق آزاد، از نظر مدیریتی، بین دستگاه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار