مقصر حادثه ی شیراز-خرامه مشخص شد

برترینها چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
در پی تصادف خودرویی با سه سرنشین در محور شیراز – خرامه در ماه گذشته که منجر به فوت دختر راننده و ایجاد موجی در شبکه های اجتماعی شد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس اعلام کرد که رای تیم سه نفره کارشناسان دادگستری مقصر این حادثه را ۵۰ – ۵۰ اعلام کرده بود.

ایسنا: در پی تصادف خودرویی با سه سرنشین در محور شیراز – خرامه در ماه گذشته که منجر به فوت دختر راننده و ایجاد موجی در شبکه های اجتماعی شد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس اعلام کرد که رای تیم سه نفره کارشناسان دادگستری مقصر این حادثه را ۵۰ – ۵۰ اعلام کرده بود اما با توجه به اینکه مقصر اصلی را راننده خودرو به دلیل سرعت غیر مجاز و ناتوانی در کنترل ماشین می دانیم، به این رای اعتراض کردیم.
ساعت ۲۳ اوائل تیر ماه امسال یک دستگاه خودرو ۲۰۶ حامل سه سرنشین زن، در محدوده کیلومتر ۶ کمربندی شمال شرق شیراز که واقع در تقاطع با شهرک سعدی قرار دارد، دچار سانحه شده که یکی از سرنشین های آن فوت می کند و دو سرنشین دیگر نیز دچار جراحاتی می شوند که یکی از آن ها سرپایی درمان و ترخیص و سرنشین دیگر نیز پس از انجام عمل جراحی در بیمارستان و طی مراحل درمانی مرخص می شود.
پس از این اتفاق ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که فردی ادعا می کند پدر دختری است که در این سانحه فوت شده و علت این اتفاق ناگوار را نبود علائم هشداردهنده در این محور اعلام می کند.
البته پس از این حادثه، وزیر راه و شهر سازی دستور ویژه ای برای برای پیگیری این پرونده و برخورد قانونی با متخلفان صادر می کند و پلیس راه استان فارس نیز علت حادثه فوتی جاده خرامه به شیراز را عدم توجه راننده به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه و ضعف علائم هشدار دهنده در محل حادثه اعلام می کند.
گرچه علیرضا سیاهپور، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای این استان هم در همان زمان و در مصاحبه ای درباره این حادثه صحبت کرد و غیر مستقیم راننده را در همان زمان مقصر دانست و گفت که خط عبوری با خط کشی مشخص شده بود و ...

سرخط اخبار