وزیر امور خارجه امریکا با اشاره به تلاش های این کشور برای تمدید تسلیحاتی ایران مدعی شد که جمهوری اسلامی تعدادی از تعهدات هسته ای خود را که تحت برجام امضا کرده بود، نقض کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه امریکا در گفتگو با «پادکست دانیل پلتکا» مدعی شد: جمهوری اسلامی ایران تعدادی از تعهدات هسته ای خود، که تحت برجام امضا کرده بود، را نقض کرده است.
وی همچنین اعلام کرد که کارزار افزایش فشارها بر تهران ادامه خواهد داشت. 
مایک پمپئو ضمن تاکید بر ادامه یافتن کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، گفت که ایالات متحده اقدامات دیگری را نیز به عنوان عوامل بازدارنده در برابر ایران به کار بسته است.
وی همچنین با اشاره به فشارهای دیپلماتیک ایالات متحده بر ایران، افزود: ما امیدواریم که جهان متحد شود، بریتانیا و دیگر طرف های برجام باید تهدید منقضی شدن ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران را، که تنها چند ماه دیگر اتفاق خواهد افتاد، تشخیص دهند. انقضای تحریم تسلیحاتی، ایراد اساسی برجام بود که مانع آن خواهیم شد.
وزیر خارجه امریکا عنوان داشت که واشنگتن طرحی را برای جلوگیری از احتمال صدور تسلیحات به ایران از سوی روسیه و چین پس از انقضای تحریم تسلیحاتی در اکتبر امسال تدوین کرده است.
پمپئو در ادامه گفت: «ما خواهان تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به ایران، با توافق همه طرف های حاضر در قعطعنامه ۲۲۳‍۱ هستیم. ولی اگر هم چنین چیزی روی ندهد، ما از توان دیپلماتیک خود برای متوقف کردن [فروش تسلیحات به ایران] استفاده می کنیم.»

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری