رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری اعضای حرفه ای باندهای سرقت خانه و همچنین دزد مسلح که طعمه هایش را در سایت دیوار شناسایی می کرد، خبر داد.

به گزارش مشرق ، سرهنگ محمد نادربیگی در ابتدا با اشاره به انهدام سه باند سرقت منزل در سطح استان البرز خاطرنشان کرد: در پی افزایش سرقت های خانه در برخی محله های کرج و شهرهای اطراف، کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات در این رابطه را آغاز کرده و ردپای چهار سارق حرفه ای و سابقه دار را در این سرقت ها به دست آوردند. متهمان که دو مرد و دو زن بودند با روش «بالکن روی» وارد خانه ها شده و اموال کم حجم و قیمتی را سرقت می کردند. متهمان بعد از دستگیری به ۳۵ فقره سرقت اعتراف کردند.
بیشتر بخوانید:
وی افزود: این متهمان برای سرقت های خود ده خودروی پژو ۲۰۶ سرقت کرده و برای این که کسی به آنها شک نکند از زنان به عنوان پوشش استفاده می کردند. ارزش اموال سرقتی اعضای این باند، تابه حال ده میلیارد تومان شده است.نادر بیگی در ادامه از دستگیری اعضای دیگر باند چهار نفره سرقت خانه با ۲۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: اعضای این باند بیشتر در مناطق شاهین ویلا، باغستان و حصارک کرج اقدام به سرقت با استفاده از شاه کلید می کردند. تاکنون در این زمینه ۲۰ مالباخته شناسایی شده اند.
ارزش اموال سرقتی شش میلیارد تومان برآورد شده است. بیشترین سرقت ها طلا و پول نقد بوده است. متهم در بازجویی ها مدعی شد؛ درهای ضد سرقت را در کمتر از ۳۰ ثانیه باز می کرده و از خانه ها طلا و دلار و پول سرقت می کرد. مالباختگان تصور می کردند سارق با کمک دستگاه گنج یاب محل نگهداری طلاها را پیدا کرده در حالی که دزد حرفه ای اعلام کرد. در این مدت توانسته محل های احتمالی مخفی کردن طلا در خانه ها را شناسایی کند و در اغلب خانه ها این محل ها یکی است.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز به دستگیری سارق سرقت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار