ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان راه اندازی یک صد باشگاه کتاب خوانی، ارائه ۴۰ طرح در زمینه روستاهای دوستدار کتاب و ۵۰ طرح در حوزه پژوهشی و علمی، برگزاری نمایشگاه کتاب، رونمایی از یک صد عنوان تازه های نشر را از فعالیت های ارشاد استان در بخش کتاب برشمرد.

به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی از خادمان نشر لرستان طی مراسمی که در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم آباد برگزار شد، تجلیل شد.
در این مراسم، احمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار کرد: مقام معظم رهبری و امام راحل(ره) بارها بر اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی تاکید کرده و توجه ویژه مسئولین و عموم مردم را به ظرفیت های مهم این حوزه از فرهنگ جلب نموده اند که نشان از اهمیت موضوع است.
وی اضافه کرد: کتاب محور بزرگ ترین بعثت نبوی کل تاریخ است و آن چه باعث ایجاد فاصله بین کشورهای توسعه با سایر کشورها گردیده اهمیت دادن به موضوع کتابخوانی است زیرا فرهنگ پایه و اساس توسعه و کتاب بزرگ ترین داشته فرهنگی هر ملتی است.
فتایی تصریح کرد: فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب، به هفته کتاب ختم نمی شود و ما در طول تمام ماه های سال در این زمینه فعالیت داشته و داریم که از آن جمله می توان به راه اندازی یک صد باشگاه کتابخوانی، ارائه ۴۰ طرح در زمینه روستاهای دوستدار کتاب و ۵۰ طرح در حوزه پژوهشی و علمی، برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان، رونمایی از یک صد عنوان تازه های نشر استان، برگزاری طرح جام باشگاه های کتاب خوانی و اهداء کتاب به مناطق کمتر توسعه یافته و مراکز فرهنگی و هنری در طول شش ماهه اول امسال اشاره کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یادآور شد: گرچه بسیاری معتقدند فضای مجازی عرصه را بر کتاب و کتابخوانی تنگ کرده، اما کتاب همچنان از جایگاه و اهمیت ویژه ای در بین مردم برخوردار است و تمام تلاش متولیان فرهنگی باید بر افزایش سرانه مطالعه در کشور متمرکز شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار