سازنده های متفرقه نسخه های جدید کارت گرافیک GeForce GTX 1650 را معرفی کردند که از حافظه ی GDDR6 بهره می برند.

کارت گرافیک انویدیا GeForce GTX 1650 در سال ۲۰۱۹ معرفی شد؛ اما با وجود قیمت ارزان ۱۵۰ دلاری، حتی مشتریان پایین رده و بازار اقتصادی را هم راضی نکرد. در همان سال، نسخه ی دیگری از این کارت گرافیک انویدیا در خانواده ی Super معرفی شد که بهبود کارایی و قدرت را با قیمت نه چندان بیشتر به همراه داشت. به هرحال، اکنون ظاهرا نسخه AIB کارت جدید حافظه ی GDDR6 را با بهبود جزئی کارایی به کارت گرافیک GTX 1650 می افزاید.
کارت گرافیک GeForce GTX 1650 مبتنی بر معماری تورینگ ساخته شده و به ۸۹۶ هسته ی CUDA مجهز است. سرعت کلاک تقویت شده ی ۱،۶۶۵ مگاهرتز و چهار گیگابایت حافظه از قابلیت های دیگر محصول انویدیا هستند. کارت های گرافیک GeForce GTX 1650 و GeForce GTX 1660، تنها نمونه کارت های گرافیک مبتنی بر تورینگ بودند که از حافظه ی GDDR5 با حداکثر سرعت هشت گیگابیت برثانیه بهره می بردند.
کارت گرافیک GeForce GTX 1650 مجموع پهنای باند ۱۲۸ گیگابایت برثانیه را با رابط باس ۱۲۸ بیتی ارائه می کرد. کارت مذکور در زمان عرضه توانایی ارائه ی کارایی و قدرت کافی را نداشت و حتی دربرابر محصولی همچون GTX 1060 سه گیگابایتی و محصولات AMD مبتنی بر معماری Polaris نیز شکست می خورد.
اگرچه قیمت ۱۵۰ دلاری GeForce GTX 1650 آن را برای برخی از کاربران جذاب می کرد، در همان زمان، گزینه های ارزان تری مبتنی بر معماری های پاسکال و پولاریس دردسترس بودند که باوجود قدیمی تربودن، کارایی و سرعت بیشتری داشتند. همان طورکه گفته شد، نسخه ی بعدی موسوم به GTX 1650 Super به بازار آمد تا نقص های نسخه ی معمولی را جبران کند. هسته ی پردازشی TU116 مجهز به ۱،۲۸۰ هسته ی CUDA و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار