دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل موفق به تولید خودرو کارتینگ در مرکز رشد این دانشگاه شدند و نخستین سری آن را تحویل مشتریان خود دادند.

گروه استان های خبرگزاری آنا ، داوود دهقانی محمودآباد؛ نخستین سری از خودروهای کارتینگ ساخته شده در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با عقد قراردادی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان آماده تحویل شده است.
واحدی فناور متشکل از دانشجویان مهندسی مکانیک و برق مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از مرداد سال جاری در کارگاه های مکانیک به ساخت این نمونه ها اقدام کرده اند.
این پروژه وارد فاز تجاری سازی شده و در سری نخست ۱۵ خودرو کارتینگ تولید و به یک مجتمع گردشگری در شمال کشور تحویل و در این راستا با چند مکان و ارگان دیگر قرارداد بسته می شود.
مهدی جباری ورودی سال 92 رشته مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بوده که سال 97 برای دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه پذیرفته شده است. او قبل از ورود به تحصیلات دانشگاهی تحقیقات خود را درباره کارتینگ آغاز کرده و با بودجه و هزینه شخصی خود در این راستا فعالیت و سپس بعد از ورود به دانشگاه از کمک و حمایت های لازم برای تولید محصول دانش بنیان خود بهره مند شده است.
جباری در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا درباره روند چگونگی تولید خودرو کارتینگ در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان اظهار می کند: «تقریباً چهار سال پیش بود که این پروژه را با کمک یکی از دانشجویان برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل آغاز کردیم و هدف داشتیم که محصول خود را به تولید انبوه برسانیم.»
این دانشجوی محقق درباره چگونگی علاقه خود به تحقیق در کارتینگ اظهار می کند: «سال 90 بود که با مشاهده یک فیلم که تعدادی جوان در حال تقویت یک کارتینگ بودند به این فعالیت علاقه مند شدم و این زمانی بود که من ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار