با وجود اینکه آمار روزانه مرگ ومیر کرونا در کشور بالای ۳۰۰ نفر تثبیت شده است اما دولت همچنان نسبت به تصمیم گیری موثر برای مقابله با «کووید-۱۹» مقاومت می کند.

به گزارش مشرق، حسن روحانی چند هفته پیش اعلام کرده بود اگر عدد فوتی های روزانه از ۲۰۰ نفر به ۳۰۰ نفر برسد به معنای آژیر خطر است و حالا مدتی است این آژیر خطر به صدا درآمده اما دولت نسبت به تعطیلی متناوب برای قطع زنجیره انتقال این بیماری مقاومت می کند. بسیاری از متخصصان اعلام کرده اند بهترین راه مقابله با کرونا تعطیلی و خانه نشینی است اما دولت همچنان با این مقوله مخالفت می کند تا آمار مرگ ومیر روزانه در پنجمین روز متوالی بیش از ۳۰۰ نفر به ثبت برسد. روز پنجشنبه خبری با عنوان دستورات مهم روحانی درباره کرونا منتشر شد اما جزئیات خبر فقط دورکاری ۵۰ درصدی کارمندان و تشدید محدودیت ها در ۴۳ شهر بحرانی بود و اقدام مؤثری در این «دستورات مهم» دیده نشد.
با توجه به این مساله، کارشناسان، تصمیمات دولت را مسبب افزایش تعداد فوتی های کرونا می دانند و معتقدند مسؤولان باید پاسخگوی این وضعیت باشند.
روز پنجشنبه گذشته پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد: بر اساس دستورات ویژه رئیس جمهوری به رؤسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، در ۴۳ شهر با وضعیت بحرانی محدودیت های شدید اعمال می شود و حضور کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی در تهران تا پایان آبان ماه ۵۰ درصد کاهش می یابد.
حسن روحانی در جلسه رؤسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از فعالیت مجاهدانه همه دستگاه های دخیل در مقابله با کرونا و بویژه کادر درمانی کشور به عنوان سربازان خط مقدم این مبارزه، گفت: ضروری است کمیته درمان با توجه به یافته های این مبارزه ۸ ماهه، در این مقطع با تمهیدات ویژه برای کاهش ابتلاء، بستری و مرگ ومیر اقدام کند و قطع زنجیره ابتلاء باید در اولویت باشد و لذا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار