آمارهای رسمی از ۴۱میلیون شهروند گرسنه در آمریکا

اکوفارس پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳
اکوفارس: آمارهای رسمی وزارت کشاورزی آمریکا نشان می دهد بیش از ۴۱میلیون آمریکایی یک هشتم شهروندان این کشور دچار عدم امنیت غذایی هستند.

به گزارش تسنیم، شب گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه های مختلف و نمایندگان به بیان نقاط ضعف دولت آمریکا پرداختند. ایشان با استناد به گزارش های رسمی مراکز دولتی آمریکا، «وجود 41 میلیون آمریکایی دچار گرسنگی و ناامنی غذایی»، «نامشروع بودن چهل درصد نوزادان»، «وجود 2 میلیون و 200 هزار زندانی (که بالاترین میزان جهانی به نسبت جمعیت است)»، «بیشترین آمار مصرف مواد مخدر» و «وقوع 31 درصد تیراندازی های جمعی دنیا در آمریکا» را از جمله واقعیات این کشور خواندند و افزودند: برخی ها، آمریکا را خیلی بزرگ و پرهیبت و خطرناک جلوه ندهند البته نباید از دشمنیِ دشمن غفلت بشود اما حقیقت آن است که آمریکا گرفتار مشکلات مختلف است.
گزارش درباره وجود 41 میلیون گرسنه در آمریکا پیش از این در خرداد ماه سال 1397 در خبرگزاری تسنیم منتشر شده بود که با توجه به فرمایشات روز گذشته امام خامنه ای درباره بحران های اجتماعی در آمریکا این گزارش برای مخاطبان گرامی بازنشر می شود.
عبارت های «آمریکا هم گرسنه دارد»، یا «از هر 8 آمریکایی یک نفر گرسنه است» در نگاه اول چندان باورپذیر نیستند و جواب هایی مانند «مگر آمریکا، این کشور پیشرفته هم گرسنه دارد؟» یا «فقط معتادان و افراد بی کار گرسنه می مانند» در مقابل آن بیان می شود.
اما خود رسانه های آمریکایی و مراکز تحقیقاتی این کشور همچون سی بی اس (طی دو گزارش اینجا و اینجا ) یا مرکز پژوهش های تغذیه آمریکا در سلسله گزارش هایی ( اینجا ) به تفصیل به بررسی دقیق این مسئله پرداخته اند، و با تحلیل داده های ارائه شده از سوی دفتر پژوهش های اقتصادی وزارت کشاورزی ...